12 mrtvých, nejméně 48 zraněných. Poprava nakupujících v Berlíně. Podobnost s Francií čistě náhodná? A Merkelová… VIDEO

berlin-vlajka

Berlín dnes zažil šok! Během vánočních trzích do davu v centrální berlínské čtvrti Charlottenburg, dnes v pondělí 19.12.2016 večer, vjel nákladní vůz. Na místě je 12 mrtvých a desítky zraněných – někteří vážně. Podle mluvčího německé policie, kterého citovala agentura DPA, šlo zřejmě o útok.

Dnes okolo 20:00 se na vánočním trhu na náměstí Breitscheidplatz, nedaleko symbolu západní části Berlína, Pamětního kostela císaře Viléma. Velký černý nákladní vůz, který má podle televizní stanice n-tv polskou poznávací značku. V Česku se ihned po útoku posílila bezpečnostní opatření na místech, kde se pohybuje větší množství lidí – obchodní centra, letiště, nádraží, vánoční trhy…
Připravujeme další podrobnosti….

Není to navíc jediný dnešní útok.

Na ruského velvyslance v turecké metropoli Ankaře Andreje Karlova dnes střílel muž, který podle médií pracoval pro tureckou policii. Po útoku zmínil, že jde o pomstu za syrské Aleppo. Diplomat po převozu do nemocnice zemřel.

Co na to Merkelová?

Jak je vidět, v Evropě se stále musíme bát o naši bezpečnost, ale Angela Merkelová to bohužel stále vidí jinak, čeho všeho se ještě budeme muset obávat, aby se změnila její prouprchlická politika?
Máte strach o klidné svátky vánoční?

Facebook komentáře
Petr Branný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *