A JE TO TADY! Němečtí politici obviňují kancléřku Angelu Merkelovou + VIDEO

angela-merkelova

Berlín – Padlo obvinění proti kancléřce Angele Merkelové od německých politiku, kterí ji obviňují  z toho, že Evropu učinila v otázce migrační krize závislou na Turecku. Celá Evropská unie je tak podle nich velmi zranitelná vůči vydírání ze strany tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Uvedla to agentura Reuters.

Turecko, se postavilo Evropské unii a odmítá vyhovět jejím požadavkům týkajícím se zákonů proti terorismu! Oznámilo, že stále očekává dohodu o bezvízovém styku výměnou za zastavení nelegálních migrantů proudících do EU. Dohoda je tak ve slepé uličce a blok musí najít „nový vzorec“, jak dohodu zachránit.

Popularita Merkelové se propadla kvůli její liberální migrační politice, přitom stála v čele iniciativy EU o zajištění dohody, která byla podepsaná v březnu. Zatímco počty migrantů v letošním roce prudce klesly, Merkelová je nadále terčem kritiky především od svých konzervativních spojenců v Bavorsku, stejně jako ze strany anti-imigrantské Alternativy pro Německo (AfD).

„Nejsem proti rozhovorům s Tureckem, ale myslím, že je nebezpečné stát se tak závislými na Ankaře,“ uvedl Horst Seehofer, šéf Křesťansko-sociální unie (CSU), bavorské sesterské strany křesťanských demokratů (CDU) Angely Merkelové.

Seehofer řekl listu Welt am Sonntag (WAMS), že dohoda s Tureckem pomohla zvýšení podpory pro AfD, kterou by podle posledních průzkumů volilo 15 procent Němců. Sahra Wagenknechtová z opoziční krajně levicové strany Linke dodala, že Merkelová v podstatě sjednanala dohodu bez účasti svých evropských partnerů.
https://www.youtube.com/watch?v=WAwQlmq68QU

Stranický kolega Merkelové Detlef Seif se vzbouřil přímo v parlamentu – VYSÍLALO SE ŽIVĚ V TV

„Kancléřka je proto odpovědná za Evropu, která se stala náchylná vůči vydírání autoritářského tureckého režimu. Výrazně tak posílila Erdoganův pocit, že může drtit lidská práva pod nohama,“ dodala.

Cem Özdemir, spolušéf zelených a syn tureckých přistěhovalců, také uvedl, že dohoda dostala Evropu do ohrožení, protože může být vydírána. Dodal, že z velké části je na vině právě Merkelová.

EU sice zoufale chce, aby dohoda vyšla, trvá zároveň na tom, že Turecko musí splnit 72 kritérií, včetně úpravy protiteroristických právních předpisů, kterými v současné době Turecko podle mnohých potlačuje disent. Ankara se ale brání a tvrdí, že potřebuje rozsáhlou legislativu pro boj proti kurdským povstalcům a Islámskému státu.
Znepokojení netají ani někteří členové sociálních demokratů (SPD), koaličního partnera Merkelové. Carsten Schneider se domnívá, že Merkelová udělala z Erdogana klíč k její uprchlické politice, a když on přestane spolupracovat, „rozsah izolace Německa v Evropě bude znovu velmi zřetelný„, zatímco Thorsten Schäfer-Guembel dodal, že Merkelová by se neměla Edroganovi „podvolit“.

Ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier (SPD) však v listu Tagesspiegel připomněl, že Turecko je stále klíčovou zemí pro migraci do Evropy, a dodává: „Musíme do jisté míry spolupracovat, pokud chceme, aby se zabránilo situaci, kterou jsme prožili v loňském roce.“

Agentura Reuters také připomněla, že si Merkelová situaci ještě zhoršila tím, že umožnila německým prokurátorům zahájit řízení proti německému komikovi na příkaz tureckého prezidenta.

Facebook komentáře
Petr Branný
Redaktor ProEvropu.com

5 komentářů pro A JE TO TADY! Němečtí politici obviňují kancléřku Angelu Merkelovou + VIDEO

  1. Dušan Lacko napsal:

    Ale veď toto všetko vieme ale kým budeme robiť to čo nám diktuje Washington tak sa nič nezmení Merkelová je len poslušná opička

  2. Snowgand napsal:

    Je to všechno jen podvod. Satanistku Merkelku nesnášejí úplně všichni a ona stále profituje na volebních hlasech ? Od koho ? Jsem si jist, že Merkelka kváká, co jí bylo od někoho dopředu naordinováno a ten někdo dělá všechno pro to, aby se na svém místě udržela za jakoukoliv cenu, protože to, co dělá je v plánu – devastace, rozvrat Evropy, chaos a to má pozvolna vést k nastolení Nového Řádu. A k tomu, aby se tak mohlo stát, je nutná destabilizace Evropy. Všechno k tomu už dávno směřuje. Evropská Unie, jednotná měna, elektronizace financí, zdravotních karet, atd. což je přípravou pro zavedení čipové technologie. Už Rockefeller jednou řekl, že by potřebovali ekonomicky destabilizovat celý svět, aby mohli zavést Nový Řád podle jejich měřítek. Z tohoto důvodu jsou přivírány oči nad kriminalitou náletové škodné zvěře: mu-slimáků, protože je potřebují ke svým plánům. Mocipány nezajímají lidi a jejich nouze, ale především je zajímají jejich plány, peníze a mocenské posty. A to jsou vskutku ďábelské plány k ovládnutí světa.

  3. Snowgand napsal:

    A jakej je rozdíl mezi diktátem Unie a tehdejším diktátem Sovětského Svazu? Naprosto žádný ! Jsme jejich vazalové bez vlastní svobody. Tu jsme prodali Unii. Svoboda, která nám zbyla, je pouze jenom prázdným pocitem svobody.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *