Afghánec rozsekal cestující ve vlaku sekyrou. Jak zareagovala policie?

afghanec

Útočník v regionálním vlaku u bavorského Würzburgu napadl v pondělí večer sekyrou cestující a několik lidí vážně zranil. Tři lidé byli zraněni vážně a jeden lehce, dalších 14 lidí utrpělo šok. Původně média uváděla 21 zraněných. Podle agentury DPA policie útočníka na místě zastřelila.

Incident se stal ve vlaku, který jel z Treuchtlingenu do Würzburgu. Muž cestující napadl mezi stanicemi Ochsenfurt a Würzburg-Heidingsfeld a Ochsenfurt, jižně od Würzburgu. Útočníkem byl 17letý Afghánec, motiv znám není. V rozhovoru s televizí ARD to prohlásil bavorský zemský ministr vnitra Joachim Herrmann. Mladík přišel do Německa jako běženec bez doprovodu rodičů a že nyní asi dva týdny žil v pěstounské rodině.

Po útoku souprava zastavila v Heidingsfeldu, kde Afghánec vlak opustil. Z Würzburgu na místo činu odjelo zvláštní zásahové komando, které se pokusilo mladíka zastavit. Ten ale na policisty zaútočil, proto ho zastřelili.

Trať i hlavní nádraží ve Würzburgu jsou podle portálu Focus Online uzavřené. Focus policejní zásah u Würzburgu označil za velmi rozsáhlý. Nad místem činu létaly policejní helikoptéry.

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

1 komentář pro Afghánec rozsekal cestující ve vlaku sekyrou. Jak zareagovala policie?

  1. ja napsal:

    …alebo len 50Eur a napisat ze sekera bola tupa. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *