Andrej Babiš ala chytrá horákyně. Svlékl se donaha, pindíka neukázal. Zadal audity, nejsou to audity. Dotažené jsou jen ty nezaplacené daně.

andrej-babis

Zdá se Vám toto nařčení a výrok drsný, hulvátský a urážející? Omyl! Přesně takto mají podle „návodu“, který byl zaslán poslancům a dalším členům ČSSD zaslán, komunikovat připady Andreje Babiše na veřejnost. Ukázka textu je z komunikační manuálu, podle něhož mají na sociálních sítích informovat o kauze korunových dluhopisů a následných auditů Andreje Babiše. Podle něj se Ministr financí chová jako „malý školák“, a je třeba přirovnávám k podvodníkovi z filmu Chyť mě, když to dokážeš.

E-mail, měli zřejmě vidět pouze členové ČSSD, ale dostal se do rukou také novinářům. Jeho přílohou jsou dva dokumenty. První je souhrn faktů o kauze vicepremiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Druhý pak komunikačním doporučení straníkům s příklady příspěvků na Twitter nebo Facebook.
Rozhodně ale nejde o ‚kuchařku‘ pro útočení na Andreje Babiše, ale o určitý podklad pro ty poslance, kteří se třeba v té dané věci dopodrobna neorientují. Pan ministr Babiš v tomto případě hledá problém, kde není, a snaží se odvést pozornost od vlastních problémů,“ dodal Klang – vedoucí PR oddělení ČSSD.
Babiš připomíná chováním malého školáka, tvrdí ČSSD

Kdo jiný by měl bojovat s daňovými úniky a karusely než ten, kdo je nedávno vymýšlel a využíval. Jen jedna maličkost tu trochu hapruje. DiCaprio se ve filmu přiznal,“ jeden z navržených facebookových příspěvků na známý americký film Chyť mě, když to dokážeš.

Mlžení a vykrucování Andreje Babiše v kauze nezdaněných korunových dluhopisů připomíná chování malého školáka (…) Čím více se sám do celé kauzy zamotává, tím více nám dává nahlédnout pod dlouhé prsty miliardářů a jejich praktik při neplacení daní,“ uvádí se dále v komunikačním manuálu.

Andrej Babiš – je to organizovaná kampaň

Podle Andreje Babiše je to jen další ukázka organizované kampaně, která se proti němu vede od začátku letošního roku. „Stojí za tím bývalí zaměstnanci vydavatelství MAFRA, kteří jsou součástí všech dezinformací. Vše řídí známá socanská agentura. Zajišťuje, aby tato pseudokampaň byla stále při životě,“ řekl Babiš.

Korunové dluhopisy za 1,5 miliardy jako startovač sporu?

Manuál reaguje na kauzu „korunových“ dluhopisů Agrofertu. Ty nakoupil Andrej Babiš za celkem 1,5 miliardy už jako politik v letech 2013 až 2014. Dostal na ně šestiprocentní úrok. Do podezření z daňových podvodů se dostal také za prodej akcií svých dalších firem Profrost, Afeed a Afeed CZ.
Každopádně volební manuál nenechal jednoho oko suché. Někteří pláčou vzteky, jiní zase smíchy…

Co si myslíte o manuálu ČSSD? Zlomí straně vaz? Nebo z ní udělá vítěze voleb?

Facebook komentáře
Tereza Skalková
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *