Angela opět zuří, tentokráte na podnikatele, ty přímo odsoudila. K čemu?

angela-merkel-1

Angela Merkelová zcela veřejně odsoudila neochotu německých podnikatelů jednat o TTIP dohodě, tedy o volném obchodu mezi Spojenými státy a Evropskou unií. Obvinila je z antiamerikalismu.

Podle deníku Die Zeit to Merkelová prohlásila během svého projevu na Den německého průmyslu 2016 v Berlíně,

Když jsme mluvili o podobné dohodě s Ruskem, tak jsme neslyšeli ani polovinu kritiky, kterou slyšíme nyní. Nad tím se musíme zamyslet,” řekla kancléřka Merkelová a vyzvala podnikatele, aby přehodnotili svůj postoj k ekonomické spolupráci se Spojenými státy.
Dříve ale i její kolega ve vládě vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel (SPD) řekl, že jednání o TTIP selhala.

Odpůrci dohody jsou přesvědčeni, že ta odráží zájmy pouze nadnárodních společností, které vystupují ve prospěch snížení kontrolních a deregulačních opatření v Evropě. V německu proti TTIP v poslední době protestovaly statisíce lidí.
Němečtí podnikatelé jsou už delší dobou trnem v oku německé kancléřky, zejména kvůli jejich narůstajícímu odporu vůči protiruským sankcím. Komplikují tak Merkelové nejen snahu sankce prodlužovat v rámci EU, ale i blokovat jejich rozšíření.

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *