„Angelo fakt díky! To už není Německo.“ Co vadí starousedlíkům, kteří zuří nad kroky Merkelové?

muslimove-nemecko

Situace mezi starousedlíky se v Německu se začíná pořádně přiostřovat. Začíná zde vládnout nálada pod psa. V Německých médiích udělala pořádný rozruch reportáž z Bonnu, kde si právě starousedlíci stěžují na to, že kvůli arabskému vlivu nepoznávají svou čtvrť a zemi. Dříve ve čtvrti Bad Godesberg chodili po ulicích diplomaté, nyní je nahradily zahalené ženy a vzduch naplňuje sladký kouř vodních dýmek z mno arabských kaváren, odkud dle slov místních obyvatel muži „nepříjemně civí na ženy“.

Angelo, fakt díky!

Prostě se mi nelíbí, že tu chodí tolik zahalených žen. Takhle se my (Němci) neoblékáme. Ráda bych věděla, kdo se za závojem skrývá… A taky muži v arabských kavárnách. Hrozně civí na každou ženu, která kolem prochází,“ říká prodavačka květin Sabine Galuschka (57), která ve čtvrti žije desítky let. Jedna ze zákaznic se pak přidá: „Víte, o arabských ženách nemohu říci nic špatného, často mě zdraví, jsou milé. Jen mi připadá škoda, že si zakrývají tváře,“ uvedla pro žena, která ze strachu odmítla prozradit své jméno.
Do ulic Bonnu se vydal německý novinář Daniel Heinrich, který obrovskou propast mezi muslimy a většinovou populací potvrdil slovy: „Na jedné straně ulice chodí dívky v šortkách a tílkách, na druhé straně ženy v šátcích na hlavě a také ženy zahalené v černých nikábech jen s úzkou škvírkou pro oči,“ uvádí Heinrich (nikáb je muslimský oděv pro ženu, pozn. red.).

Že je situace opravdu kritická, o tom svědčí to, že další průzkum novináře mezi obyvateli Bonnu se ukázal problematickým. Mnoho místních obyvatel odmítlo odpovídat na otázky spojené s uprchlickou krizí a zákazem burky z obavy, aby nebyli označeni za rasisty.

Strach panuje na obou stranách

Heinrich se pokoušel rozhovor také v arabských kavárnách, restauracích a obchodech. Na jeho dotazy ale nechtěl raději nikdo odpovídat. Maximem bylo zabručením některých dotázaných, a reakce „nehceme mít problémy“. Naprosto marný se pak ukázal pokus oslovit arabské ženy nebo jejich „průvodce“. Všechny zarytě mlčely a ihned přidaly do kroku.Angelo! Chceme zpět NAŠE Německo!

Nakonec Daniel Heinrich z Deutsche Welle oslovil Němku, která se ochotně podělila o názor. „Teď tu všude máte kavárny s vodními dýmkami, vzduch naplňuje sladký kouř. Už toho tady moc německého nezbylo. Dokonce ani italského… A všude jsou nápisy v arabštině,“ říká smutně žena, německá rodačka.

Co byste poradili místním obyvatelům?

Facebook komentáře
Tereza Skalková
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *