Jako psychopat. Bělobrádek vybral politicky výrazné téma a to pak chlapsky uchopil. Vyhraje s tím volby?

21150330_1996616783883277_3169957308975833397_n

Místopředseda vlády, předseda KDU-ČSL a předseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace Pavel Bělobrádek se na Facebooku rozjel. Poté, co si přečetl smutný komentář o úmrtí milovaného psího člena rodiny, nenechal na autorce zprávy nit suchou. Ukázalo se, co je to za člověka.

Pavěl Bělobrádek

Celý status, který napsala Lucie Sulovská na sociální síti Facebook:

„Dneska zemřel náš Alf, pes, ke kterému jsem nikdy nepřilnula. Naši si ho koupili, když jsme ještě měli našeho starého jezevčíka Bennyho, který se narodil dřív než já. Toho pořídili na trhu, kde ho pod košilí nosil nějaký pochybný trhovec. Prodal ho, jen tak načerno, bez papírů. Když si Beníka přivezli domů, byl dost nemocný a vypadalo to, že brzy umře. Nakonec žil dvacet let a byl neuvěřitelně odolný. Věčně byl na útěku, párkrát ho přejelo auto, někdo ho postřelil, sousedi si na něj pravidelně stěžovali, naši ho zavírali a já řvala, aby ho pustili. Dokonce jsem s ním chodila na procházky, když měl zaracha. Přitom když jsem se narodila, tak na mě vrčel a snad mě i kousnul, to si pamatuju. Ale později jsme se měli moc rádi.

Alfa si naši koupili od nějaké paní profesionálky, která se zabývala chovem bernských salašnických psů. Pamatuju si, že to bylo okolo Vánoc a že jsme se cestou zastavili podívat na třebechovický betlém, nad čímž jsem tehdy ohrnovala nos. Na rozdíl od Beníka, který vždycky všechno přežil, žral zbytky, spal venku a prakticky nikdy se s ním nejezdilo na veterinu, měl Alf vybrané granule, vlastní boudu, absolvoval různé zdravotnické zákroky, nosil psí krunýř a všechno možné. Sedmdesátikilový Alf taky podle mého tehdejšího mínění malého Beníka šikanoval, navíc se s jeho příchodem stal z Beníka jasný outsider, pro které mám docela slabost. Takže jsem k němu přilnula ještě víc. K Alfovi ani ne. Beník umřel nakonec přirozeně – jednoho dne si lehnul na sluníčko a prostě usnul. Řekli mi to až druhý den, ani jsem se s ním nemohla rozloučit. Nebyla jsem tehdy ještě věřící a tak mi ani nepřišlo blbé mu sbít dřevěný kříž – časem stejně shnil.

Poslední dobou byl Alf velmi nemocný, často brečel a já se poprvé přistihla, že jsem kvůli němu vstala z postele a šla ho ven pohladit. Včera jsem se dozvěděla, že už nevstane a dostane tedy asi injekci. Možná. Sebralo mě to nevídaně. Večer jsme ještě s bratrem u něj klečeli a bratr říkal, že je na tom líp a že možná… Ne. A protože jsem v Praze, ani tentokrát u toho nejsem. A mrzí mě to. Tak odpočívej v pokoji, můj milovaný rozmazlenče.“

A kompletní reakce Pavla Bělobrádka:

„Neumřel. Umírají pouze lidé. Zvířata uhynou, pojdou, chcípnou (u nich to nemá vulgární podtext), padnou, zhasnou, jsou zabita, poražena… Dávat zvířatům lidské vlastnosti a používat u nich lidské výrazy (umirat, jídlo, jist, kakakat atd.) je modernisticke, levicove a liberální a hodí se k městské eko-etno-bio vychrtline s korálky na krku, nausnicemi v nose, pupku a obočí, s plandajici sukni (lunty) a pijici čaje z misky 😉“CO SI O TOM MYSLÍTE? BUDETE VOLIT KDU-ČSL?

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

1 komentář pro Jako psychopat. Bělobrádek vybral politicky výrazné téma a to pak chlapsky uchopil. Vyhraje s tím volby?

  1. Milan napsal:

    Již chápu proč KDU-ČSL včetně ministra zemědělství bojkotuje změny v legislativě na vyšší ochranu zvířat. Zvíře je pro ně podřadný tvor bez citů, které je pouze k užitku nadřazených lidí a nemá na soucit právo 🙁

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *