Bezpáteřák Babiš „přísahal na zdraví svých dětí a vnoučat!“, „občas nás posílal do dámských pohlavních orgánů!“ U Moravce byl za slabocha

otazky-vm

Dnešní diskuze u Václava Moravce na ČT24, to dnes opravdu velmi vřelo. Ten si do studia, kde se řešila vládní krize, pozval předsedy všech 5ti nejsilnějších politických stran – tedy Vojtěcha Filipa (KSČM), Bohuslava Sobotku (ČSSD), Petra Fialu (ODS), Miroslava Kalouska (TOP 09) a Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL). Byl také pozván Andrej Babiš (ANO), ten ale nedorazil, ani do studia nedoručil omluvu, proč se bojí vystoupit ve studiu.

Babiš to celé takhle plánoval, smáli se nejenom Kalousek s Filipem

Na přetřes přišly tajné nahrávky, na kterých je zachycen Andreje Babiš a kolují po internetu. Na nich Babiš debatuje s dnes již bývalým novinářem redakce Mafry – deníku MF Dnes Markem Přibilem o tom, kterou kauzu použijí a kdy přesně. Hosté ve studiu vše odsoudili nepřijatelné, a přiklonili se ke svolání mimořádné schůze. Ta by se otázce ovlivňování médií měla věnovat a proběhne ve středu 10. května. Fiala, Kalousek, Sobotka, Fiala i Bělobrádek pořádání takové schůze akceptovali.
Vojtěch Filip také dodal, že o nezávislosti tisku si nedělá iluze. „Já si nedělám žádnou iluzi o nezávislosti médií, to je sice hezké… Ale proto máme Haló noviny a nijak se tím netajíme“, konstatoval Filip. Pokud by MF Dnes přiznala, že Andrej Babiš ovlivňoval skrze Marka Přibila její obsah, bylo by to v pořádku. Kdyby bylo v záhlaví MF Dnes, Lidovek… bylo uvedeno něco ve stylu „Noviny Andreje Babiše“, pak by prý všechno bylo v pořádku. „Podívejte se na to, že všechny ty korupční aféry vyvolávají členové vlády proti sobě. To je realita taková, že už výraznější ani být nemůže“, zdůrazňoval ve studiu Filip.

Miroslav Kalousek uvedl, že Andrej Babiš od počátku plánoval, že si coby politik podrží kontrolu nad svými novinami a využije je v politickém boji. „Vždyť on si to tak naplánoval, on ničemu nepodlehl, to byl plán. Ale podlehly mu ty redakce“, smáli se svorně Kalousek s Filipem.Bohuslav Sobotka k tomu poté uvedl známá a pravdivá fakta. „Já Vám řeknu, proč jsem to řekl. Andrej Babiš přísahal na zdraví svých dětí a vnoučat. A kdy někdo takhle přísahá, tak já to beru vážně“, zdůrazňoval premiér. Uznal ovšem, že Babiš něco říkal a nějak jinak konal.

Sobotka s Bělobrádkem posléze prozradili všem, jak těžké je vládnout s Andrejem Babišem. Nejednou se stalo, že použil na jednání velmi ostrý slovník. „Pan Babiš nás občas poslal do dámských pohlavních orgánů“, řekl Pavel Bělobrádek. Přesto se pánové shodli na tom, že má smysl dovládnout.

Kalousek s Fialou se shodli také na tom, jak tato vláda vystavuje občany stále důkladnějším kontrolám a omezuje prostor svobody. Filip zašel ještě dál. „Tak jak koalice podcenila migrační vlnu, tak hazarduje s osudem země, když počítají s tím, že to nějak dovládnou“, udeřil v úplném závěru Filip.

otazky-vm

Pořad si můžete pustit zde

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1126672097-otazky-vaclava-moravce/217411030500507

Na svém facebookovém profilu Andrej Babiš zveřejnil tento text:

„Ahoj lidi, rozhodl jsem se, že dnes nedorazím do Otázek Václava Moravce. Uvědomil jsem si, jak to tam bude vypadat. Pět lídrů parlamentních stran a pan Moravec? To je šest proti Babišovi. Co bych tam s nimi dělal? Proč bych je nechal opakovat pořád dokola ty stejné lži, na které nechtějí slyšet odpovědi?

Jasně. Teď budou mít nabito. Pomohl jsem jim. Udělal jsem chybu. Konečně jsem si ty nahrávky poslechl, a i když jsem přesvědčený, že jsem nikoho neúkoloval, přiznávám, neměl jsem se s tím novinářem vůbec scházet. Byla to předem zorganizovaná provokace. Podělal jsem to.
Všimněte si ale, jak k tomu přistoupili novináři. Nikdo tady neřeší, že jsem dlouhodobě sledován a odposloucháván. Nikdo neřeší, že to může být obrovské bezpečností riziko pro stát, protože tady někdo ilegálně odposlouchával ministra financí a vicepremiéra naší země. Nikdo neřeší, že by to mohlo být na zakázku kmotrů a tradičních politických stran, jako součást kontinuální kampaně s cílem odstranit mě z politiky.

Asi pamatujete, že když někdo zveřejnil maily premiéra Sobotky, dávali od toho novináři ruce pryč. Říkali, že psát o tom je neetické. I když z toho vyplývalo, že ČSSD ovlivňuje předvolební průzkumy veřejného mínění, výběr ředitele Českého rozhlasu, ovlivňuje Deník Referendum, od kterého to přebírají další média, a prosazuje svoje lidi do mocenských struktur. To na mě je úplně jiný metr. Od rána do večera to jedou v televizi. Útočí na mě. Ale co se divím, když tradiční strany fungují stylem „vrtěti psem“.
Proč byly zveřejněny ty odposlechy právě teď? Na ministerstvu školství, které ovládá ČSSD, zasahovala policie a jak to vypadá, byla tam mega korupce. Nejbližší kamarádka ministryně a její náměstkyně je obviněná a je ve vazbě. Rozhodovala o rozdělování peněz do sportu. Řídil ji blízký přítel premiéra a další člen ČSSD Karel Březina, už jednou odsouzený. Další do party, Miroslav Pelta, se kterým premiér rád chodil na fotbal – a radní za ODS s šílenou pověstí – s těmi dotacemi kšeftoval a je ve vazbě taky. A tohle se musí něčím překrýt. Tak najednou vyplavou ilegálně pořízené a sestříhané moje odposlechy, které jsou pořízené už v minulém roce. A najednou už se korupce ČSSD neřeší. Krade se dál, ale tohle média nerozčiluje, tohle nikdo řešit nechce.

A mě obviňuje premiér Sobotka, co nikdy nedokázal uspokojivě vysvětlit, kde vzal peníze na nákup svého bydlení? Obviňovat mě bude ministr Chovanec, který si koupil byty od dodavatele aut na svém ministerstvu.

Jdou teď proti mně všichni. Vidí, že máme skvělé výsledky na ministerstvu financí a chtějí mi znemožnit dokončení mandátu.
Premiér mě obviňuje z mocenského paktu s prezidentem. Koaliční smlouva ho nezajímá. Přitom on uzavřel pakt s Kalouskem a už dlouho spolu skvěle spolupracují. Tady už fakt není žádná levice a pravice. Oni pouze nechtějí přijít o vliv a moc. A neštítí se přitom spolupracovat s bývalými policajty, experty na odposlechy a najmout novináře, aby mě odposlouchával.

Já vám proto chci říct, že to nevzdám.

A nemluvím teď o funkci ministra financí. Na té nelpím. I když není důvod mě odvolat a na všechno jsem odpověděl, i na otázky, které mi nebyly zaslané.

Mluvím o boji proti mým soupeřům. Tradičním politikům. Nenechám se zastrašit, nenechám se vyhnat, ani mi to neznechutí. Jo, pracujou na tom. Politici, média, kmotři, co dřív dlouhé roky tahali za nitky zezadu.

A i když mě teď premiér popravil, já ten boj nevzdám a budu s těmi korupčníkům bojovat dál.“Diskuze na facebooku Andreje Babiše se ihned začala plnit

Pane ministře, neházejte špínu pořád na ostatní. Ano, celá naše vláda je jeden velký odpad, ale Vy do toho odpadu patříte taky a dost možná jste to nejhorší, co se tam nachází! Nemluvě o tom, že nedokážete ani přiznat pravdu, pořád si hrajete na chudáčka a chováte se jak sobecké rozmazlené zhruba tříleté dítě. A nejhorší je, že Vám to pořád spousta lidí žere…


Vážený pane předsedo, jediný kdo to podělal byly vlády stran ODS, TOP 09, KDU-ČSL, ČSSD za těch 25 let jejich vládnutí. Rozkradly republiku a vytvořily zde vysoce korupční prostředí společně se zákony, které jsou mnohdy na korupci záměrně krátké. Vy jste pane předsedo opravdu chyba tohoto jejich zkorumpovaného a neskutečně pokryteckého systému. Proto je proti Vám vedena permanentní štvavá kampaň. TOP 09, ODS, ČSSD a KDU-ČSL mají jediný program, zničit Babiše. Důkazem toho, že na Vaší straně je pravda, je spojení těchto pravicových, středových a levicových stran do jednoho antibabišovského bloku. Myslím, že je i nejvyšší čas, aby všichni pánové z ODS, TOP 09, ČSSD a KDU-ČSL doložili přehledy nabytí svého majetku. A zejména u členů ODS a TOP 09 i jejich rodinných příslušníků, a to v období let 1989 až 2017. Také je zcela evidentní neskutečné spojení a ovlivňování veřejnoprávní televize (ČT) stranami ČSSD a TOP 09. Toto je pak skutečný problém, kdy tyto dvě strany ovlivňují média a občané této země to ještě platí!!!!!! To vidím jako skandál!!!!!

Miluju ty komenty tady …proc AB sledujete kdyz vam tak vadi proc kazdy status komentuji jen socky a jini bezmozci co vykladaji historky z tisku a nemaji nic jsk zpravy z novin a tv v ruce.. trapas nekdo se mi nelibi tak ho nesleduju nectu statusy atd…ale ne pulka zvas na fb si honi ego a musi napsat koment tipu krades si zlodej atd bo je vyjebanec nikdy nic nedosahl a zavidi ze nekdo to dotahl dal jak on a ze ma prachy silu a moc…nerikam ze AB je svaty ale k*rva od te doby co se dal na tu zasranou hnusnou ceskou politiku ovladanou penezy kde sou politici figurky tak se tady neco deje a nejen prazdne hesla..takze prosim ubozaky kteri maji potrebu byt silaci na fb a komentovat trapne kazde slovo slovama zlodej atd at vivinou tu samou aktivitu treba na knizku jak nebyt debilem

A jaký je Váš názor?

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *