Bratr ministra spravedlnosti konvertoval k Islámu!

pelikan

Poté, co se stal starostou Londýna muslim, se islám začíná pomalu usazovat i v nejvyšších patrech naší politiky.

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) nedávno přišel s výzvou na obhajobu muslimů. A teď už je jasné proč! Jeho nevlastní bratr Petr konvertoval k islámu. Poslancům ale řekl ministr, že jde o bratrovu soukromou záležitost.

Vše začalo stíháním Konvičky.

Celý případ začal reportáží TV Prima o stíhání Martina Konvičky. Ten byl obviněn pro podněcování nenávisti vůči skupině obyvatel. V reportáži pak zazněla spekulace, že obvinění může souviset s vyznáním ministrova bratra.

Následně opět na Primě v Partii položila redaktorka Primy prezidentovi Miloši Zemanovi dotaz, co si myslí o tom, že ministr Robert Pelikán vyzval k ochraně islámu v rámci trestního řádu, přičemž „má v širší rodině konvertovaného muslima a arabistu“. Zeman odpověděl, že nezná rodinu ministra Pelikána, ani to, jaký na něj má jeho bratr vliv. Dodal však, že Pelikán spolu s ministrem pro lidská práva Jiřím Dienstbierem patří mezi ty, kteří jsou vysoce tolerantní k uprchlíkům. Ministerstvo spravedlnosti se pak prý na Primu obrátilo s žádostí o omluvu.

Za co chce ministerstvo omluvu?

To se správně ptala poslankyně Úsvitu Olga Havlová a připomněla při tom svobodu slova. „Samozřejmě že u nás vládne svoboda slova, ale také, pokud se nemýlím, u nás ještě vládnou některá další pravidla. Evropa tolik staletí krvácela v náboženských válkách, až jsme si zavedli jako jedno ze základních pravidel naší společnosti svobodu vyznání. A ta svoboda vyznání znamená, že lidi neposuzujeme podle toho, jakého jsou vyznání, a že se jich na to ani neptáme,“ odpověděl ministr s tím, že vyznání je každého soukromá věc.

Robert Pelikán krátce po demonstraci Bloku proti islámu 17. listopadu vyzval, aby byly stíhány projevy nenávisti vůči náboženství, ke kterým podle něj na akci docházelo. Den na to byl Martin Konvička obviněn. Pelikán ale odmítá, že by na to měl jakýkoli vliv. Jeho nevlastní bratr Petr je honorárním konzulem v Súdánu, živí se jako překladatel a tlumočník.

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *