Británie kritizuje Slovensko za střelbu na uprchlíky

proevropu3

Jde o případ, kdy slovenská policie postřelila syrskou migrantku při útěku. Podle britského deníku Independent je o skandální, že slovenské úřady střílejí na lidi prchající před válkou. Policisté v noci na pondělí zadrželi celkem 11 uprchlíků. 26letá Syřanka s průstřelem ledviny byla převezena do nemocnice v Dunajské Stredě, kde se jí povedlo stabilizovat. V nemocnici byli ošetřili ještě další dva migranti, kteří byli dehydrováni. Ostatní uprchlíky si převzali příslušníci národní jednotky boje proti nelegální migraci a dopravili je do záchytného tábora v Medveďově. V nejbližším čase budou vydání do Maďarska.

Agentura Reuters uvádí, že jde o první incident postřelení migrantů v schengenském prostoru. Policisté se snažili zastavit 4 auta kvůli běžné kontrole, 3 zastavila a jedno začalo ujíždět a ohrozilo při tom policisty! Policisté nejprve vypálili varovné výstřely, což nezabralo. Začali tedy mířit ne pneumatiky. Andrew Stroehlein, mediální ředitel organizace Human Rights Watch tvrdí, že šlo vůz zastavit i jinými způsoby bez střelby.

Britský deník dále uvádí, že Slovensko bojuje proti těm nejvíce ohroženým lidem. Z celého článku vyplývá, že suverénní státy nemají právo bránit svou hranici před případnou hrozbou. Jak uvádí tamní čtenáři v komentářích, možná se tak děje pouze proto, že si Slováci nepřejí masakry ISIS podobné těm v Paríži nebo Bruselu.

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *