Češi zuří nad radou Zemana – Opravdu nám budou vládnou komunisti v čele s STBákem Babišem?

babis-ve-snemovne-10-5

To, že prezident Zeman doporučil Babišovi pokračovat v jednání o vládě s SPD a KSČM už je občanům známo. Co ale možná mnohým uniklo, je jiná věc. Jednak se podle posledních průzkumů začínají preference SPD propadat, ale KSČM už oznámila, že do vlády by s ANO a SPD nešla, ale maximálně ji podpořila. Jen je škoda, že Miloš Zeman asi nesleduje také například veřejnoprávní televizi, ale asi jen „svoji“ TV Barrandov. Možná by si mohl pustit nedělní díl pořadu 168, který jasně, stručně a výstižně ukázal, co jsou „kluci“ z SPD zač.
SPD jako strana strašící občany ČR

Kdo tento díl pořadu 168 viděl (odkaz na ivysilani zde), možná byl překvapen, jak se dokáže strana, která by nám všem měla vládnout, chovat. Jak dokáže strašit lidi a občany ČR. O co v reportáži šlo? Na apríla, tedy 1. dubna 2018, napsal server idnes.cz (patřící mimochodem do stáje Andreje Babiše) o tom, že se nám EU chystá zakázat tradiční České velikonoce. Tradiční koledovačku s pomlázkou a vším okolo, co k tomu patří. Článek byl na konci řádně označen sdělením, že se jedná o Aprílový žert a že na něm není ani trocha pravdy, ale SPD ho ihned využila po svém. Zveřejnila ho na svém facebookovém profilu a postěžovala si, jaké že „moudro“ se nám to zase z té zlé EU snaží podsunout. A když byla upozorněna na to, že se jednalo o Apríl a že tedy jen straší lidi, tak jaká byla reakce? Není to pravda, ale mohla by být.

Není to pravda, ale mohla by být.

To je mimochodem věc, který pro Tomiu Okamuru je již delší dobu velice zásadní a která mu „vyhrála“ volby. Strašení lidí má SPD v oblibě a když náhodou „kecá“, tak se jen omluví oním stylem Není to pravda, ale mohla by být. A takovýto člověk má rozhodovat o nás všech?

Proti spolupráci s SPD mají někteří představitelé ANO výhrady (možná i někteří členové mají svůj rozum a nejsou jen stínem svého chlebodárce a předsedy hnutí Andreje Babiše). Například ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) v pondělí uvedl, že by nebyl ve vládě, která by vznikla v důsledku podpory hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury.

Se šéfy KSČM a SPD ale už jednání Andreje Babiše proběhlo, co se tedy nyní změní?
Zeman pověřil Babiše sestavením kabinetu po loňských říjnových volbách (ano, již půl roku jsme bez řádné vlády), ve kterých jeho hnutí získalo nejvíc hlasů.

Prezident Miloš Zeman dlouhodobě odmítá předčasné volby, pro řadu sněmovních stran by se ale mohlo jednat o přijatelnější variantu, než kdyby se Zeman podobně, jako v roce 2013, rozhodl jmenovat úřednický kabinet.
A jak vidíte „povolební“ vývoj Vy?

Facebook komentáře
Petr Branný
Redaktor ProEvropu.com

1 komentář pro Češi zuří nad radou Zemana – Opravdu nám budou vládnou komunisti v čele s STBákem Babišem?

  1. Neguš napsal:

    Klasická štvanice,co by se k tomu nechalo říct ?!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *