Chudák politik, takřka bezdomovec. To si přečtěte, ale zvedne Vás to ze židle!!!!!

marek-benda

Politický matador a super pravicový deklamátor Marek Benda z ODS přiznal, že i přes vedlejší více než 250 tisícové příjmy, se musí mimo sněmovnu pořádně ohánět. Přečtěte si, co o tom říká sám Benda:

Když se podíváte na ty příjmy, tak mám čtyři děti, manželku v domácnosti a z těch zbývajících příjmů bych rodinu v tuto chvíli neuživil,“ – tvrdí Benda, kterému evidentně poslanecký plat a náhrady nestačí.

Tak se na to podívejme zblízka:

Základní poslanecký plat: 56.000,- Kč – u kterého je ještě třeba uvést, že pracovní morálka poslanců a jejich pracovní nasazení je občas velmi mizivé. Stačí se občas podívat na obsazenost lavic poslanecké sněmovny a na hlášení omluvenek,… platil by Vám zaměstnavatel plnou mzdu, při takové docházce do zaměstnání?

Benda bere měsíčně jako předseda výboru dalších 79.000,- Kč …. a k tomu:
8.300,- Kč měsíčně na reprezentaci a stravné
20.700,- Kč měsíčně na cestovné
12.930,- Kč měsíčně na administrativní a odborné práce
28.800,- Kč měsíčně na pronájem poslanecké kanceláře a jejího vybavení
35.875,- Kč měsíčně na služby asistenta
7.000,- Kč měsíčně na telefonní poplatky a připojení k internetu
Celkem na náhradách 113.605,- Kč měsíčně.





Takže základní plat MĚSÍČNĚ 79 tis. + 113 tis. náhrady + 30 tis.
NOSÍ DOMŮ MĚSÍČNĚ PŘES 220.000,- Kč a – chudák v domácnosti s rozpočtem nevyžije…

Kromě toho jsou mu např. hrazeny výdaje na ubytování a stravování při  zahraničních i tuzemských cestách. Předsedům výborů navíc náleží služební auto bez řidiče.

NEPOLITOVALI  BYSTE  TAKOVÉHO CHUDÁKA ?

Nebylo by spravedlivější, aby funkce poslanců a senátorů byly čestné, a příjmy refundované státem, jako ze řádného zaměstnání?
Ať se jim klidně proplácejí cesťáky, refundují asistenti, ale 8300,- na kravaty a žrádlo měsíčně?
To se nemůže nažrat v poslanecké kantýně ze super slušného platu poslance, když tam mají slevy, jako kdysi v bufetech KV KSČ?
Ovšem s řádným zaměstnáním Marka Bendy by byl problém – on totiž  doposud nikde jinde nepracoval, jen v poslanecké sněmovně! Otec synáčka po maturitě přivlekl do parlamentu a celému národu je záhadou, kdo ho vůbec volí nebo kroužkuje a jak je možné, že podvodník s diplomkou může vůbec ve sněmovně přebývat. Ale asi může – protože v poslanecké sněmovně je neskutečně vysoké  procento trestaných a obviněných z podvodů a zlodějin.



Zkuste si někdo spočítat na vašem pracovišti, kde je pohromadě 200  zaměstnanců, kolik z nich je trestaných.

A teď si zkuste spočítat všechny kauzy v PS a vládě. Jsme malá země, pracující, rodiny s dětmi a důchodci mají utaženou finanční uzdu kolem krku na doraz. A my uživíme senát i PS s takovými darmošlapy a vyžírky
 



Naši potomci si jednou budou klást otázku: Co jste proti tomu udělali?

Nutno podotknout, že Marek Benda není jediným takovýmto poslancem, v poslanecké sněmovně ČR jich naleznete hned několik 😀

marek-benda

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com





3 komentáře pro Chudák politik, takřka bezdomovec. To si přečtěte, ale zvedne Vás to ze židle!!!!!

 1. Jiří Kalvach panda bílá napsal:

  Kdo nerozumí stavebním zakázkám a účelům staveb, tak by se měl zdržet komentářů k čapímu hnízdu. To je stavební prkotina proti miliardám z operačních programů v ČR, které byly využity na všechno možné, v nemalé míře na korumpování politiků, a jinak zainteresovaných lidí. A to se děje dodnes, policie na tu lavinu korupčníků nemůže nikdy stačit.
  Pokud jde o reakci na výroky A.Merkelové, je to úplně zbytečné, ta dáma žije zcela mimo evropskou realitu a odhaduji, že ve škole měla z dějepisu i zeměpisu známky mezi 3 a 4. Kdoví co také studovala, určitě ne nic o demografii a sociologii. Je ukázkou polovzdělané západní politické naivky, která se dostala jen smutnou náhodou do významné pozice nejsilnější evropské ekonomiky a dopustila se ohromné politické chyby, protože nemá vůbec žádné analytické schopnosti a její okolí na tom je podobně. Nechápu Němce, že ji mnozí stále podporují a smyčku kolem krku celého národa si utahují stále víc. Jednou to praskne a humanita půjde do háje. Kolik lidí pak zemře?

 2. Taxmen napsal:

  Jeho tatínka jsem měl několikrát možnost vézt v autě. V 8 ráno z něho táhlo jako ze sudu a vymodelovaný byl jako houmeles. Je to parazit a rebel. Ten mladý, starší už není a svezl se při své životosprávě jen chvíli po revoluci.

 3. karelzklokot napsal:

  Já ho nelituju, jen lituji ty důchodce,bývalé členy JZD, kteří musí vyžít s několika tisícovkama důchodu a posranci jim přidají někdy 30 někdy 40 a někdy 200 korun tak jsou někteří rádi, že už jim důchod vyšplhal na 10.000,-Kč, on je taky takový posranec,nikdo ho nevolil a tím, že chodil do parlamentu za otcem a oni ho začali brát jako nezbytný inventář a nakonec mu dali i nějakou funkci, to z něj dobrého poslance nedělá, tak si nemůže stěžovat na to, že je jediný v republice, kdo má 4 dêti a manželku !!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *