Co se dělo po teroristickém útoku v Londýně, čekal jen málokdo

teror-v-londyne

Tomu, co se stalo po posledním teroristickém útoku, který udeřil v Londýně (čtěte zde), by věřil ještě před pár měsíci asi málokdo. Nyní je to ale realita. Muslimské ženy podpořily oběti útoku!

V neděli 26. března dala najevo skupina muslimských žen svou solidaritu s oběťmi útoku. Ženy se úderem čtvrté hodiny odpoledne na Westminsterském mostě chytily za ruce a pět minut mlčky stály na místě, kde vrah najel automobilem do lidí. Muslimky se oblékly do modré barvy, která podle nich symbolizuje naději.

Je to útok na nás všechny. Islám odsuzuje násilí jakéhokoliv druhu. Je to odporný čin,“ řekla jedna z účastnic akce Sarah Waseemová. „Myslely jsme na ty obyčejné lidi, kteří tady stáli a útočník je srazil autem. Byl to silný zážitek, stát na tom samém místě,“ popsala Fariha Khanová.

K akci se připojili i další občané. „Jsem tu, abych dala najevo, že my Londýňané i nadále budeme chodit, kam chceme, a dělat, co máme rádi. Tohle je moje město. Je to velice malé gesto, taková malá gesta ale dělají život,“ vzkázala penzionovaná zdravotní sestra Mary Bennettová.Mezitím se ukázalo, že Masooda už před šesti lety tajné služby podezíraly z přípravy útoku na britské vojáky. Kontrarozvědka MI5 ho tehdy vyšetřovala kvůli napojení na skupinu čtyř islamistů, kteří plánovali bombový útok na základnu armády v anglickém městě Luton pomocí na dálku ovládaného autíčka. Čtveřice o tři roky později dostala za přípravu teroristického činu dohromady 44 let vězení. Podíl Masooda, který se s odsouzenými pravděpodobně znal z posilovny, se ale neprokázal a muž vyvázl bez trestu.

Co na takovouto vlnu solidarity říkáte?
Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com


« (Předchozí článek)Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *