CO VEŘEJNOSTI NECHTĚNĚ UKÁZALA „VÝMĚNA MANŽELEK“ NA TV NOVA: RODINA BERE NA DÁVKÁCH TÉMĚŘ 40 TISÍC MĚSÍČNĚ

romska-rodina

Televizní pořad Výměna manžele, který vysílá TV Nova tak nějak nějak „nedopatřením“ znovu nastolil otázku srovnání příjmů obyčejného pracujícího člověka a cikánské rodiny, kde nikdo nepracuje a přesto má příjmy vyšší než normální rodina s oběma zaměstnanými rodiči.

Romská rodina z Výměny manželek dle vlastního vyjádření bere na všemožných sociálních dávkách bratru 38 500,- Kč měsíčně. Sedm dětí a dva silné kuřáky k tomu jistě není jednoduché uživit. Irenu a Radka peníze až tak  moc nepálí. Díky štědrému sociálnímu systému rodina pobírá bezmála 40 tisíc měsíčně!
My jsme na těch dávkách závislí. Chodí dohromady tři,“ vypočítává hlava rodiny s tím, že kromě dávek na děti dostávají i příspěvek na bydlení. Dohromady tedy již zmíněných 38 500,-Kč.
Otec sedmi dětí na obrazovce slíbil, že začne pracovat, ale ani dva měsíce po natáčení se nic nezměnilo. Proč? Odpověď podává jeho manželka Irena: „Práce by tu byla, ale než abych ho poslala pracovat za osm tisíc měsíčně, to ať je radši doma.

Paní ví o čem mluví, sama je již devatenáct let na mateřské dovolené. Nepracuje ani nejstarší dcera, nevyučená šestnáctiletá Radka. Co tedy umožňuje náš „sociální systém“ čerpat takovéto devítičlenné rodině?

 • Rodičovský příspěvek (nárok na něj má rodič při celodenní osobní řádné péči o dítě do věku 4 let) je 3800 Kč.
 • Příspěvek na bydlení (nárok na něj mají domácnosti s nízkým příjmem, které nezvládají platit náklady na bydlení; řídí se normativními náklady a požádat si o něj může kdokoli, kdo má problémy s placením bydlení a žije ve vlastním nebo pronajatém obydlí). Sociálně slabé rodiny navíc mohou získat i doplatek na bydlení. V tomto konkrétním případě může jít dle kvalifikovaných odhadů o 7000 – 9000 korun.
 • Přídavky na děti (závisí na příjmu rodiny a věku dětí, pohybují se od 500 Kč do 700 Kč na jedno dítě). Na sedm dětí dostanou 4340 Kč.
 • Příspěvek na živobytí (peníze z tzv. systému hmotné nouze, stejně jako doplatek na bydlení). Neurčují je tabulky, ale řídí se skutečnou situací rodiny. V tomto případě 10 000 –
  15 000 Kč (odhad).
 • Po natáčení, za které jim byla vyplacena odměna ve výši 50 tisíc Kč, si však ještě rodina postěžovala, že právě tyhle peníze je připraví o dávky, konkrétně o příspěvek na živobytí.
  Úřad práce jim totiž tenhle nečekaný bonus započítá jako majetek a sníží jim o něj na několik měsíců dávky.

Co dodat? Jistě, nějakou sociální síť pro nemocné a lidi v momentální tísni jistě musíme mít,  ale toto?
Kdo z každodenně tvrdě pracujících lidí vydělá jako manželský pár dohromady 40 tisíc měsíčně čistého?
Troufáme si říci, že jich je méně než polovina ze všech zaměstnanců.
Socialistický stát nám tedy prostřednictvím i tohoto příkladu cikánské rodiny se sedmi dětmi vzkazuje: Nepracujte, dělejte děti na kšeft a budete se mít lépe! Je to normální?

A jak jste na tom s příjmem Vy? Vyplatí se v ČR vlastně pracovat?

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

2 komentáře pro CO VEŘEJNOSTI NECHTĚNĚ UKÁZALA „VÝMĚNA MANŽELEK“ NA TV NOVA: RODINA BERE NA DÁVKÁCH TÉMĚŘ 40 TISÍC MĚSÍČNĚ

 1. Jana Davidová napsal:

  Kolik vlád už ubezpečovalo,že dávky musí být adresné a skutek je úplně opačný.Poctivým,a nemocným se ubírá a cikánům se pořád přidává.Jenom aby nás západ nepomluvil.Styďte se politici!Ty vaše řeči,že musíme být prozápadní jsou trapné.Starejte se raději o své lidi a západ předhazujte tam,kde je to rozumné!

  • Miroslava Langerová napsal:

   Přesně pro cikány mají a pro nás ne? Kde to žijeme? Já která mám 1 částečný důchod,tak musím na radu ÚP makat na poloviční úvazek ve výši svého důchodu a to 5700 kč. Pro bolesti zad jezdím třikrát týdně na injekce na chirurgii,cestu mi nikdo neproplatí,injekce a léky taky ne. Tato nemoc zad už je neléčitelná a neustále se vrací a na ÚP se mě ještě drze zeptají,jestli nechci třeba ještě jednu práci.Cožeeeee??????No to je drzost a cikáni berou na dávkách majlant a ještě se s tím chlubí?Kde udělali vlastizrádci chybu,když toto dovolí a navíc budou migrantům dávat dávky 14000 kč a ostatní do 21000 kč doplatí ministerstvo soc. věcí. A na to peníze jsou?Stát rozkradený,rozmrcasený,vlastizrádci hází miliony,miliardy,přidávají si každým rokem 7-8000 kč za nic.To je hnus.Už aby jeli do pekla to rychle!!!S pozdravem Adélka Kašperská.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *