ČT už neví, čím by nás nakrmila. Za tohle platíme poplatky? Kalousek by vzteky rozbil televizi

jana-kratochvilova

Ze včerejšího pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou byl nejeden divák v šoku. Řeč byla totiž o jídle, které škodí zdraví. Jako host byla do studia pozvána i zpěvačka a veganka Jana Kratochvílová. Jak jinak, než za peníze nás, daňových poplatníků. Česká televize ji postavila vedle hostů a odborníků na výživu. Jana Kratochvílová nasadila vesmírný klobouk a zapojila i teorie o kanibalech. Podle Miroslava Kalouska (TOP 09) to ukázalo, že „nejblbější diskuse nejsou ve Sněmovně“.

Zbláznila se snad bývalá kotelnice?

„Nesprávnou výživou si způsobujeme až tři čtvrtiny všech nemocí, tedy většinu. Jenomže jak jíst zdravě, abychom se nepřipravili o radost z jídla nebo se neploužili bez energie jako chodící mrtvoly?“ Takovou otázku nadhodila ve čtvrtek večer „bývalá kotelnice“, moderátorka Máte slovo Michaela Jílková.

V pořadu veřejnoprávní České televize, který dává prostor odborníkům i lidem z ulice, to tradičně vřelo. Lid měla zastupovat mj. zpěvačka a veganka Jana Uriel Kratochvílová, která klasicky a už na první pohled zaujala svým „vesmírným“ převlekem. O chvíli později pak i názory na to, jestli se má, či nemá jíst maso, jestli je škodlivé mléko a další kontroverze.— Jan Tvrdoň (@jantvrdon) 12. ledna 2017
A vášnivé diskuse na sociálních sítích se rozhořely. Na druhou stranu ukázaly, že pořad nezůstává stranou pozornosti ani u politiků či politických komentátorů. „Na závěr pořadu Jana Kratochvílová všechny ve studiu promění v kedlubny,“ vtipkoval spisovatel Jiří Padevět.

Na závěr pořadu Jana Kratochvílová všechny ve studiu promění v kedlubny. #mateslovo

— Miroslav Kalousek (@kalousekm) 12. ledna 2017
Jsou lidi všežravci, či býložravci?

— Jiří Padevět (@padevetjiri) 12. ledna 2017
„Pořad ČT ‚Máte slovo‘ posiluje úctu k demokratickým institucím. Dokazuje v přímém přenosu, že nejblbější diskuse nejsou ve Sněmovně,“ napsal na Twitteru Miroslav Kalousek (TOP 09).

Pořad ČT „Máte slovo“posiluje úctu k demokratickým institucím. Dokazuje v přímém přenosu, že nejblbější diskuse nejsou ve sněmovně.Ve studiu to pořádně žilo

U Jílkové však byl zastoupen i druhý tábor s krajním názorem. „Rozhodně nedoporučuju, paní Jílková, být vegetariánem,“ říkal pediatr a gastroenterolog Petr Tláskal, předseda Společnosti pro výživu.

O mase hovořila také pozvaná zástupkyně lidu, důchodkyně Eva Košařová, která nemá dobré zkušenosti s dietami. „Už moje maminka mi říkala, že jsem masařka… Já se za to nikterak nestydím, já mám maso ráda, nepřeháním to, nejím každý den půl kila bůčku,“ přinesla paní Košařová další názor do třeskuté diskuze.

Kratochvílová „vytáhla“ kanibaly

Show však pokračovala. Jedla jste někdy tatarský biftek? „To víte, že ne, takovou hrůzu, nejsem kanibal,“ čertila se při jednom z dotazů Kratochvílová, která přinesla do debaty zcela nový a netušený rozměr. „Jakmile jíte maso a obsahuje vaše tělo maso, tak jste kanibal,“ stála si však zpěvačka za svým. A prozradila také to, že 39 dní držela půst.

„Maminka mi řekla: Nebudeš tři dny jíst a umřeš. Tak já jsem řekla: Mami, víš co, tak já to vyzkouším. A začala jsem nejíst, nepít, pila jsem jenom šťávu a vodu teplou, pak už jsem měla jen studenou a vydržela jsem to 39 dní v naprostém zdraví na koncertním turné… Měla jsem neuvěřitelnou energii, měla jsem pocit, že se vznáším. Po týdnu jsem pochopila, že jídlo je úplně zbytečné. Že to je návyk lidstva, že to nepotřebujete,“ míní Kratochvílová.

Podle ní by se lidé raději než jedení měli věnovat rozvinutí schopností jako telepatie, intuice či teleportace. A „neplnit si žaludky nějakýma nesmyslama“.

Jídlo a pití je dle ní „něco navíc“. „Prakticky sex je taky vyloženě zábava a je to otázka výběru. My se tak zabýváme tím jídlem a pitím, že naše smysly zůstaly ve středověku,“ říkala Kratochvílová, podle které jsou lidé posedlí tím, co je drží dole.

Na argument, že z masa lidé získávají třeba železo či zinek, doporučila držet se hřebíku, což prý k zisku železa postačí. „Vstřebáte vibrace železa,“ doporučuje zpěvačka. Vitamín B12 pak doporučila získávat jiným způsobem. „B12 má vibrace, tu si můžete zazpívat,“ prozradila.„Snědla byste svýho pejska, jako třeba v Číně se jedí pejsci?“ tázala se také Kratochvílová. Pozvání Kratochvílové však vyvolalo nejen údiv, ale i nesouhlas. Podle některých reakcí chyběl dílu ještě vysmátý zpěvák Daniel Nekonečný, podle jiných však Kratochvílová nezastávala myšlenky veganů a vegetariánů nejlépe a od ČT šlo při jejím pozvání do pořadu o šlápnutí vedle.

Proboha proč dávaj do Máte slovo jako veganku Kratochvílovou? Jak pak maj lidi brát vegany/vegetariany vážně?

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/443268/ct-prepojila-do-jine-galaxie-do-jilkove-s-kratochvilovou-si-rypl-i-kalousek.html

Jak se Vám líbí, co nám servíruje ČT za naše nemalé koncesionářské poplatky?
Facebook komentáře
Tereza Skalková
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *