Další nápad z dílny EU: NEUVĚŘÍTE, co vymysleli tentokrát

roboti

Nový návrh Evropského parlamentu chce pracovní roboty klasifikovat jako „elektronické osoby“, přičemž jejich majitelé za ně budou muset platit sociální pojištění. Tento návrh říká, že rostoucí automatizace bude vyžadovat nové rámce pro zdanění a právní odpovědnost s tím, že do toho budou zapadat „nejdůmyslnější autonomní roboti, kteří získají status elektronických osob se specifickými právy a povinnostmi“.
K automatizaci dochází především na výrobních linkách, v příštích desetiletích by ale roboti mohli nahradit i jiná pracovní místa. Zákon po společnostech požaduje, aby přiznaly ušetřené peníze za sociální pojištění a mimo to by měla vzniknout „European robotics agency“, která bude poskytovat technické, etické a regulační posudky. Návrh má mnoho odpůrců nejen v parlamentu, ale také u firem, které se výrobou robotů zabývají nebo je využívají.

Na právní úpravy je podle kritiků příliš brzy a mohl by se tím zbytečně zpomalit technologický vývoj. Patrick Schwarzkopf, generální ředitel podniku VDMA, říká, že prezentované scénáře s roboty mohou nastat v horizontu padesáti, ale ne deseti let, jak je navrhováno.

Současná podoba návrhu však nemusí v Evropském parlamentu najít potřebnou podporu.

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

1 komentář pro Další nápad z dílny EU: NEUVĚŘÍTE, co vymysleli tentokrát

  1. lada behina napsal:

    islam je nenavistne a nasilnicke náboženství a proto tu nemá co delat a není vůbec zadouci muslimakum jakkoliv vychazet vstric!!!!pokud zde ti tzv.chudaci uprchlici chteji zit,musí nekompromisne dodržovat zdejsi zvyky,pravidla a kulturu!!!!v opacnem pripade s panem bohem,tahni odkud jsi prisel!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *