DALŠÍ VLNA UPRCHLÍKŮ SE BLÍŽÍ. PLOTY BOURAJÍ AUTY

aplot-auto

Jak se zdá, uprchlická vlna jen tak neskončí. Maďarsko sice postavilo na hranicích se Srbskem a Chorvatskem ploty, ty se však stávají stále častěji cílem uprchlíků. Ploty se snaží rozbít, najíždějí do nich auty.

Uprchlíci se čím dál častěji snaží překonat ostnaté ploty na hranicích nejrůznějšími způsoby. Maďarští pohraničníci varují, že od začátku roku se do jejich země ilegálně dostalo přes deset tisíc migrantů a počty se stále zvyšují. A to i přes zatím funkční dohodu Evropy s Tureckem.

Jenomže ta je také podle některých hlasů také ohrožena. Napětí mezi Bruselem a Ankarou stále roste a nikdo nechce ze svých požadavků ustoupit. Turecko v rámci dohody s Unií výrazně pomohlo snížit počty uprchlíků na starém kontinentě a teď volá po zrušení víz. Ale podmínky splnit nechce. To zase evropská komise důrazně odmítá.

Vysoký komisař OSN pro uprchlíky Filippa Grandiho varuje, že vracení migrantů nefunguje a je nutné pomoci přímo postiženým zemím. „Nemůže tu prostě nastat reakce, kdy by státy uzavřely hranice a zatlačily lidi zpátky, protože to prostě nefunguje,“ uvedl Grandi. Výzvu podpořila i vyslankyně OSN pro uprchlíky, herečka Angelina Jolie.

„Pokud je turecký prezident Erdogan přesvědčený, že svojí strategií dosáhne bezvízového styku s Evropskou unií, tak to není náš problém, ale jeho,
“ uvedl předseda evropské komise Jean-Claude Juncker.

V Německu už s uprchlíky zkušenosti mají a hlásí enormní nárůst počtu trestných činů v souvislosti s uprchlickou krizí. Tamní média o víkendu přinesla informaci, že na berlínském kulturním festivalu došlo k osahávání a okradení dvou dívek. Kvůli sexuálnímu obtěžování žen němečtí policisté zadrželi tři mladíky, dva z nich jsou Turci. Vzhledem k nízkému věku dva z trojice policisté posléze propustili.

Zdroj: TV Nova

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

2 komentáře pro DALŠÍ VLNA UPRCHLÍKŮ SE BLÍŽÍ. PLOTY BOURAJÍ AUTY

  1. Karel napsal:

    Seriózní medium uvádí zdroj, na základě kterého vydalo/napsalo zveřejněnou zprávu. Vám se to nepovedlo. K smyšlenému blábolu beze zdroje ještě přidáte kradenou fotografii pořízenou zaměstnanci Federální colní a hraniční policie USA loni na podzim: http://www.businessinsider.com/somebody-tried-to-drive-over-the-us-mexico-border-fence-2012-11

    PS: Pan „moderátor“ diskuze, přeji hezkej bílej cenzorskej den!

    • Michal napsal:

      Zdroj přidán, děkujeme za upozornění. Ano, fotografie je převzatá ze staršího článku, protože k aktuální situaci není zatím žádná dostupná. Jde tedy o ilustrační foto. Přejeme vám taky hezký cenzorský den, nejspíš byste chtěl promazat půlku internetu, aby se psalo jen to, co se hodí vám :). Jak vidíte, tak jsou stránky skutečně necenzurované. Tak se mějte hezky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *