Drsný verdikt: Sáblíková olympiádu nepojede. Jsou si ale všichni rovni? Uprchlíci se do nominace dostali a kvalifikovat se nemuseli vůbec

sablikova

Čekání Sáblíkové je u konce. Cyklistická časovka na olympiádě v brazilském Riu de Janeiru se bohužel bude muset obejít bez její účasti. „V tuto chvíli ve mně samozřejmě převažuje obrovské zklamání, doufala jsem ve start do posledních chvil,“ uvedla Sáblíková v tiskové zprávě Českého olympijského výboru.

Sáblíková žila v domnění, že si na loňském mistrovství světa olympijský start zajistila. Když ale UCI na začátku června zveřejnila seznam kvalifikovaných zemí, Česká republika na něm chyběla. Cyklistický svaz podle všeho pracoval s mylným výkladem kritérií.

Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení přesto odletěla do Brazílie, kde se intenzivně připravovala v tréninkovém azylu 180 km od Ria na možný start, ale absolvovala také trénink na závodním okruhu a osobně se zúčastnila i arbitráže. O start usilovala česká strana v čele s expertem na sportovní právo Janem Šťovíčkem, předsedou legislativní rady Českého olympijského výboru, všemi možnými cestami, ale neúspěšně.
Druhou stranou olympiády je uprchlický tým. Tito sportovci nesplnili žádná kritéria, přesto se na olympiádu dostali v rámci politické korektnosti a multikulti vyváženosti. Stovky či tisíce dalších sportovců tvrdě dřely, aby třeba jen kousek nesplnily kritéria a na olympiádu se nepodívají. Mnozí z nich tomu obětovali půlku života. Ale v duchu „olympijské myšlenky“ bylo na hry jen tak pozváno 10 lidí s plně zaplaceným servisem. To vše jen v rámci politického zviditelnění a se srdcervoucími polosmyšlenými příběhy o tom, jak dotlačili potápějící se člun ke břehu. Ale v rámci politické podpory multikulti, co by ne. Jsou si všichni rovni?

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

4 komentáře pro Drsný verdikt: Sáblíková olympiádu nepojede. Jsou si ale všichni rovni? Uprchlíci se do nominace dostali a kvalifikovat se nemuseli vůbec

 1. Martin Novák napsal:

  No každý si o tom může myslet co chce, nicméně někdo musel potvrdit, že Martina kritéria splnila a na Olympiádu pojede. Někdo kdo je velice dobře placen a tuhle věc měl na starost. Sama o sobě si těžko mohla říct jedu, tak jednoduché v dnešním birkratickém světě to opravdu není. A věta „Cyklistický svaz podle všeho pracoval s mylným výkladem kritérií“ je snad myšleno jako vtip. Nějak mi v tomto, a nejen v tomto, případě chybí osobní zodpovědnost jednotlivce, který to zavinil.

 2. Jirka napsal:

  Jste hnusný hyeny. Mazejte do války vy hrdinové a pak zkuste psát o tom, jaký je to v těch zemích vyrůstat, trénovat, žít, bojovat.
  V rámci multikulti ? Vy už to serete všude, jen tomu prostě dát nálepku toho, co jste lidem ani nezkoušeli vysvětlit jen ať to nenáviděj.

  • Yvona napsal:

   A tu valku tam vedeme my nebo jejich muslimsti bratri ve vire? Proberte se…

   • PS napsal:

    Vy si troufáte říct, kdo tu válku vede a kdo jí vyvolal a proč? Vy máte informace od tajných služeb? Vy si myslíte že něco takového se se jako obyčejný člověk máte šanci dozvědět? Když souvislosti z druhé světové vypouštěli přeběhlíci ve svých knihách až 50 let po válce? Vy si troufáte na někoho ukázat prstem? Vy si neumíte dát do souvislosti události posledních desetiletí na blízkém východě? Proberte se vy prosím Vás…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *