EU ANO, či NE? Neotřelý názor OBČANA naší republiky. Ale skutečně silný

dopis

Nastává doba dovolených a po nemalém počtu článků a reportáží jsem se zamyslel nad takovou maličkostí. Proč, když ta naše Evropská unie kafrá do toho, jak mají být rovné či zahnuté okurky nebo jak velké mají být banány, zda se naše máslo může jmenovat pomazánkové, nebo máslová pomazánka,… proč se raději nezabývá tím, od čeho měla být Evropská unie unií?

Někdo má rád holky, jiný zase vdolky

Před cestou do zahraničí namísto toho být v klidu, nás čeká studování všech možných dopravních předpisů, vyhlášek, sazebníku pokut… můžeme se jen ptát, proč nám naše slavná EU neudělala jednotné dopravní předpisy? Proč musí mít každá zimě jiné předpisy na to, zda máme mít v autě bezpečnostní vestu jednu, dvě, nebo čtyři, zda zelenou, žlutou, nebo oranžovou,… proč přemýšlet o tom, kam nalepit dálniční známku, jestli na pravou stranu, nahoru, dolu,…škoda, že nikdo nespočítal, kolik by se dalo ušetřit, kdyby se zavedla jednotná dopravní pravidla a nemusela se vymýšlet v každém státě EU zvlášť… kolik úředních platů a úplatků za nesmyslné věci jako bezpečnostní vesty (nejdříve oranžové, pak žluté… nebo obráceně) za lékárničky, které nepotřebovaly vyměnit, ale pravděpodobně jich měl nějaký bratranec či strýc někoho vlivného hodně na skladech… a další podobné nesmyslnosti?
Jednota, jen když se to někomu hodí?

To vše vede k myšlence, proč nesjednotit něco, co využíváme všichni a to každý den a mohlo a mělo by všude platit jednotně. Svícení, pásy, rychlosti v obci a mimo obec, nebo na dálnicích… proč si úředníci v Bruselu neposvítí na takovéto věci a místo toho řeší paštiky?

Byl jsem pro, ale dnes toho lituji

Když se rozhodovalo zda do EU ano či ne, byl jsem pro, ale nyní toho lituji… již dlouho pozoruji a vadí mně čím dál víc, že do EU se sice posílají moje daně,… ale z nich mám já sám co? Dotace z EU pak čerpají pouze zbohatlíci, kteří ještě více bohatnou, ale pak nám vyprávějí, jak se díky EU máme všichni dobře a budeme se mít ještě lépe, že Andreji? Je nechutné se dívat na to, že k dotacím se malý podnikatel nedostane, ale těm velkým se peníze jen hrnou a vyhazují se za nesmyslné projekty? Proč tedy setrvávat i nadále v EU?
Facebook komentáře
Petr Branný
Redaktor ProEvropu.com

1 komentář pro EU ANO, či NE? Neotřelý názor OBČANA naší republiky. Ale skutečně silný

  1. Mirka napsal:

    Pravdu díš příteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *