EURO 2016: Rusové v podmínce! Tučná pokuta! Fanoušci vyhoštěni! DRSNÁ VIDEA

Russian_fans_attack_England_fans_in_Marseille_after_the_game_-_YouTube

UEFA rozhodla o podmínečném vyloučení ruské reprezentace z právě probíhajícího mistrovství Evropy ve Francii. Za výtržnosti fanoušků během sobotního utkání proti Anglii v Marseille navíc musí ruský fotbalový svaz zaplatit pokutu ve výši 150 tisíc eur, v přepočtu přes čtyři miliony korun.

Potyčky Rusů a Angličanů vyvrcholily v sobotu na Stade Vélodrome. Na konci zápasu Anglie-Rusko se ruští fanoušci seběhli do sektoru příznivců soupeře, kde Angličany napadli.

UEFA po setkání v Paříži nakonec potrestala ruský svaz za rasistické chování fanoušků, používání pyrotechniky a výtržnosti podmínečným vyloučením z Eura a pokutou ve výši 150 tisíc eur, což v přepočtu přesahuje čtyři miliony korun. Francouzské úřady v úterý také začaly vyhošťovat ruské příznivce ze země. Opustit by ji mělo 29 lidí.

Jakékoli další podobné incidenty budou znamenat vyloučení Ruska ze šampionátu. „Podmínka platí až do skončení turnaje. Pokud se něco takového bude odehrávat uvnitř stadionů na příštích zápasech ruské reprezentace, pak bude z mistrovství Evropy vyloučena,“ stojí v oficiálním stanovisku UEFA.

Fotbaloví příznivci z obou zemí se střetávali v ulicích Marseille už v předchozích dnech, kdy se mezi sebou rvali a ničili i vybavení restaurací. Na chování fanoušků mimo stadiony se ale podmínka nevztahuje.

Zákony porušili také fanoušci z dalších zemí, kteří řádili v Marseille i dalších městech. Je to neakceptovatelné. Požadujeme po našich občanech, aby ctili pravidla. Bohužel se výtržnictví nedopouštěli jen oni,“ prohlásil Dmitrij Peskov, mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina.

Co by se stalo s výsledky Ruska, kdyby bylo z evropského šampionátu nakonec vyloučeno, by rozhodlo mimořádné zasedání. Podle současných regulí UEFA by „veškeré zápasy reprezentace vyloučené během soutěže byly anulovány.“

https://www.youtube.com/watch?v=m8UGMjz__fI

Zdroj: rozhlas.cz

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *