Evropa se bouří: Podle průzkumu není téměř nikdo spokojen se současnou uprchlickou politikou

uprchlici

Podle studie, kterou přinesla agentura Pew Research Center je až 68 procent Němců proti uprchlické politice kancléřky Angely Merkelové a EU. V Řecku je až 94 procent a ve Švédsku 88 procent lidí proti současné uprchlické politice EU.

uprchlici

Nedávný průzkum Pew Research Cente ukázal, že většina občanů v zemích EU nespokojená s evropskou uprchlickou politikou. V Řecku ji odmítá 94 procent, ve Švédsku 88 procent, v Itálii 77 procent, ve Španělsku 75 procent, ve Francii 70 procent a 68 procent v Německu, tedy více než dvě třetiny Němců.

Spolkový úřad pro migraci očekává, že v příštích měsících do země dorazí asi 500.000 syrských uprchlíků. Úřady také oznámily, že více než 400.000 žádostí o azyl z předchozího roku ještě není zpracovaných.

Ve své výroční zprávě vědci z Mezinárodního střediska pro konverzi (BICC) kritizují současnou uprchlickou politiku. Výzkumníci ve svém stanovisku předloženém v úterý volali mimo jiné po několika integračních službách v Německu, větší solidaritě v Evropě a jiných způsobech boje proti příčinám migrace, tedy politické reakce na hrozby, které tvoří především teroristická milice Isil. Vědci také volali po ukončení vývozu zbraní do Saúdské Arábie.

„Nabídka integrace v Německu není dosud zcela adekvátní,“ vysvětlil výzkumníci. Státy a obce potřebují podstatně více finančních prostředků. Vědci také vyzvali k vytvoření imigračního zákona ještě během tohoto volebního období. Vědci také ostře kritizovali manipulaci s uprchlíky v Evropě.

Facebook komentáře
Petr Branný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *