EVROPA SE PROBOUZÍ: Lékaři bez hranic PROTESTUJÍ proti migrační politice EU!

lekari-bez-hranic

Konečně je to tady a začíná se něco dít! Už i prestižní humanitární organizace Lékaři bez hranic (MSF) odmítá migrační politiku nastavenou Evropskou unií.

Přestává proto od Bruselu a členských států osmadvacítky s okamžitou platností přijímat finanční podporu. Dnes to oznámilo vedení MSF ve Vídni. Organizaci se nelíbí zejména dohoda s Tureckem o vracení uprchlíků a podobné připravované smlouvy s africkými státy.

Unie podle Lékařů bez hranic využívá humanitární pomoc jako politický nástroj a snaží se vykoupit z migrační krize.

Organizace loni získala od Evropské unie a jejích členských států celkem 46 milionů eur. Podle ředitele české pobočky Pavla Grubera se omezení finančních prostředků aktivit Lékařů bez hranic příliš nedotkne:

„V současné době jsme z 92 procent financováni ze soukromých zdrojů. Po tomto rozhodnutí budeme muset nahradit zhruba osm procent našich příjmů, což není tak fatální.“

„Máme určité rezervy, které na to využijeme, a potom dlouhodobě ta strategie bude oslovovat veřejnost a snažit se výpadek nahradit ze soukromých zdrojů,“ dodal.

Dlouho kritizujeme ostudnou reakci Evropy, která sází na odstrašování a nenabízí lidem pomoc ani ochranu. Dohoda EU s Tureckem v tom šla ještě o krok dál a ohrozila celý koncept útěku a právo na ochranu, které z něj vychází,“ myslí si generální tajemník MSF Jérôme Oberreit.

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

1 komentář pro EVROPA SE PROBOUZÍ: Lékaři bez hranic PROTESTUJÍ proti migrační politice EU!

  1. Eva Šťastná napsal:

    Pane Lachman, proč si to taky nejedete zkusit?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *