EVROPA SE PROBUDILA A JE TO V TELEVIZI! ANGELA V KONCÍCH!!!!!

angela-merkel-1

Dlouho do noci ve čtvrtek probíhala diskuse o migrantech v Bruselu. Šéfové států a vlád Evropské unie diskutovali o dalším vývoj migrační krize v Evropvě. Ačkoli nyní do Evropy přijíždí výrazně méně lidí než na vrcholu migrační krize v roce 2015, téma mimo jiné ohrožuje politické přežití německé kancléřky Angely Merkelové. Ta před odjezdem na summit prohlásila, že by spor o migranty mohl znamenat konec Evropské unie v nynější podobě. Český premiér Andrej Babiš pochybuje, že se šéfům států a vlád zemí Evropské unie podaří najít společné řešení.

Dohoda o migrační politice je klíčová pro další osud Evropské unie. Prohlásila to spolková kancléřka Angela Merkelová ve Spolkovém sněmu před dvoudenním summitem EU, který dnes začíná v Bruselu. Dodala, že pokud se nedohodne všech 28 zemí, bude se muset zvážit v migrační politice užší spolupráce jen několika zemí, které jsou ochotny tento problém řešit.

Evropa má mnoho problémů, ale migrace by se pro Evropskou unii mohla stát osudovou,“ uvedla Angela Merkelová před německými poslanci. Podle Merkelové EU nebude na summitu schopna dosáhnout dohody o společné azylové politice. O její reformu se unie snaží neúspěšně už několik let.

Spolková kancléřka prohlásila, že EU se musí snažit uzavřít migrační dohodu s africkými zeměmi, podobně jako to udělala před dvěma lety s Tureckem. Za pomoc se snížením přílivu migrantů EU Ankaře tehdy mimo jiné slíbila finanční pomoc, obnovení zamrzlých vstupních rozhovorů a zrušení vízové povinnosti pro Turky.

Český premiér Andrej Babiš pochybuje, že se šéfům států a vlád zemí Evropské unie ve čtvrtek na jejich summitu podaří najít společné řešení migrační problematiky. Řekl to ve středu novinářům v Lucembursku, kde se zúčastnil společné večeře všech osmi předsedů vlád evropských zemí hlásících se v Evropě k liberální politické frakci ALDE.Babiš poznamenal, že podle původních očekávání měl Macron působit v EU jako most a sjednocovat pozice tak, aby byl slyšet i pohled V4. Nyní však prý „mluví jako Merkelová před rokem“.

Kromě migrační problematiky by měl summit, kterého se na počátku zúčastní také generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, jednat o spolupráci v obraně a bezpečnosti či o několika hospodářských tématech.

Před začátkem unijní vrcholné schůzky českého premiéra Andreje Babiše a zástupce ostatních zemí Visegrádské skupiny, tedy Slovenska, Maďarska a Polska, čeká asi půlhodinové setkání s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.Macron se minulý týden mimo jiné vyslovil pro finanční sankce vůči těm unijním zemím, které by odmítaly migranty s prokázaným nárokem na azyl.

Itálie pohrozila, že čtvrteční závěry schůzky nepodpoří, pokud se státy EU výslovně nezmíní o nezbytnosti sdílené odpovědnosti za záchranu migrantů zachycených ve Středozemním moři. Závěry přitom obsahují nápad vytvořit střediska v Africe, kam by byli migranti převáženi místo toho, aby je přijímaly jižní státy EU.

Česká republika na summitu EU odmítla italskou žádost, aby všechny země unie převzaly svůj díl odpovědnosti za migranty zachráněné ve Středozemním moři. Před odletem do Bruselu o tom novináře informoval český premiér Andrej Babiš (ANO). Doplnil, že lodě s migranty by od afrického pobřeží vůbec směrem do Evropy neměly vyplouvat. Je podle něj úkolem Itálie, Řecka, Španělska a Malty, aby zabezpečily ochranu jižní hranice Evropské unie.Budeme trvat na tom, že máme lidem, kteří migrují do Evropy, pomáhat v jejich zemích. Nemůžeme spasit celou planetu. Ilegální migraci musíme zabránit a ta opatření jsou jednoduchá,“ uvedl český premiér Andrej Babiš (ANO).

Babiš ve středu naopak ocenil „radikální“ přístup, který má k migrační problematice rakouský premiér Sebastian Kurz. Rakousko se od počátku července na půl roku ujme předsednictví EU. Od summitu by podle připraveného návrhu závěrů mělo dostat za úkol pokračovat v práci na reformě unijního azylového systému, kde jsou země Unie stále hluboce rozděleny v otázce povinného přerozdělování migrantů podle kvót v případě krizové zátěže jedné země.

Jak to vidíte s Angelou Merkelovou Vy?

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

1 komentář pro EVROPA SE PROBUDILA A JE TO V TELEVIZI! ANGELA V KONCÍCH!!!!!

  1. Martin Rubáš napsal:

    Bohužel neskončí. Už víme výsledek. Seehofer dovolil kompromis. Škoda, že Merkelová neskončila, tak Německo čeká další islamizace. Bohužel. Seehofer zklamal, ale to se dalo čekat.

    http://www.epshark.cz/clanek/762/islamizace-nemecka-v-roce-2017-cast-ii

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *