Experti varují, EU nahrává teroristům!

zbran

Podle ministerstva vnitra příliš přísná směrnice EU může nahrát teroristům. Desítky tisíc nelegálních moderních zbraní v rukou teroristů, které může zhoršit bezpečnostní situaci nejen v Česku, ale celé Evropě. Až takový černý scénář může podle ministerstva vnitra i dalších odborníků být velmi rychle realitou, pokud se prosadí drakonická verze směrnice EU o střelných zbraních!

„Došlo by tím k enormnímu zvýšení dostupnosti nelegálních zbraní pro ty subjekty, které by se jinak ke zbraním nedostaly nebo dostávaly s výraznými obtížemi, a to včetně kriminálních skupin, či dokonce teroristických organizací,“ řekla pro deník Právo Milena Bačkovská z odboru bezpečnostní politiky a prevence kriminality ministerstva vnitra.

Bačkovská také připomněla, že k útokům v Paříži teroristé použili nelegální zbraně v poměrně problematickém technickém stavu, které museli do EU propašovat, nebo v Evropě museli koupit nefunkční zbraně a předělat je.

„Pokud by však došlo k přechodu dnes legálně držených zbraní do nelegální sféry, byl by následně černý trh zásobován zbraněmi přímo již v rámci území EU,“ uvedla dále pro deník Právo.

„Navíc by se jednalo vesměs o moderní zbraně ve velmi dobrém technickém stavu, nikoli tedy o letité opotřebované kalašnikovy z Balkánu či o funkčně problematické reaktivované zbraně upravené z původně znehodnocených či expanzních zbraní,“ vysvětlila.

Více na http://www.novinky.cz/domaci/402676-prisna-smernice-eu-muze-nahrat-teroristum-varuje-vnitro.html

Facebook komentáře
Petr Branný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *