Je ROZHODNUTO – Merkelová přijede do Česka 25. srpna. ZNÁME PROGRAM. Mnozí z Vás z toho nebudou do té doby spát

Angela Merkel Milos Zeman Praesident Tschechische Republik 
Begruessung Bundeskanzleramt 
26.06.2013 Berlin

Dlouho odkládaná návštěva německé kancléřky Angely Merkelové v ČR se blíží. Již ve čtvrtek 25. srpna 2016 se momentálně nejmocnější žena Evropy, kterou mnozí přezdívají jako „královnu uprchlíků“, objeví v Česku. Dnes to uvedly zdroje ČTK a diplomatické kruhy. Merkelová se během jednodenní návštěvy dostane také na Hrad, kde se setká se svým kritikem prezidentem Milošem Zemanem. Německá kancléřka měla do ČR dorazit původně již letos na jaře.

Co by mělo být hlavní téma návštěvy německé kancléřky?

Je to jasné, bodem číslo 1 bude migrační krize. Jednání bude asi celkem vyostřené, protože Merkelová se Zemanem zastávají opačné názory co se týká uprchlíků. To s českým premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) si bude Angela Merkelová asi rozumět o poznání více.  Postoj předsedy ČSSD je k migrantům daleko vstřícnější.Za návštěvou stojí Špidla

„Návštěvu připravujeme, půjde o klasické bilaterální setkání na úrovni ministerských předsedů,“ ocitoval deník Mladá fronta Dnes (patřící do skupiny Agrofert Andreje Babiše) zdroj z Úřadu vlády. „Původně se uvažovalo o delší, možná i více než dvoudenní návštěvě. Teď to však kvůli programu kancléřky vypadá na jeden den. Dojednává se to už dlouho, stojí za tím hlavně premiérův poradce Vladimír Špidla,“ dodal mimo jiné zdroj.

Příjezd Merkelové koncem srpna by měl pro Sobotku také klíčový význam, co se týká načasování. Do krajských voleb budou tou dobou zbývat poslední týdny a premiér by mohl ukázat, že Německu není díky němu Česko „ukradené“.
Není bez zajímavosti, že Úřad vlády návštěvu domlouval přes Vladimíra Špidlu a Rudolfa Jindráka. Zkušený diplomat, který působil v prostředí německy mluvících zemí je jedním z členů Sobotkova poradního týmu, který vede právě Vladimír Špidla. Rudolf Jindrák připustil, že byl v Německu téměř osm let velvyslancem, to se prý člověk v té realitě určitě vyzná.

Řeč by se kromě uprchlíků měla také zaměřit na problémy v Turecku či vzájemné vztahy, a to jak v oblasti dopravy, tak vědy či byznysu. „I v této rovině máme témata, která se chystáme řešit,“ prozradil dále Jindrák.

Je pro Vás návštěva Angely Merkelová dobrou či špatnou zprávou? Diskutujte pod článkem

Facebook komentáře
Petr Branný
Redaktor ProEvropu.com

5 komentářů pro Je ROZHODNUTO – Merkelová přijede do Česka 25. srpna. ZNÁME PROGRAM. Mnozí z Vás z toho nebudou do té doby spát

 1. K…a se stahuje ke k….m !!!

 2. Milan Bělina napsal:

  Když shrnu vše co vím o vepřových hlavách(fez nebo bez),
  tak je mi docela ouzko!:-(

 3. Petr Šedivý napsal:

  Pro mně je její návštěva i servilita organizátorů návštěvy vrchol arogance!
  Mrzí mně,že zloba za již třetí tragické nepokoje v Evropě pak padá na celý Německý národ?! Chudáci oběti násilných činnů.Zatím mám štěstí,že žiju v Čechách.západní země po staletí exploatovaly celý africký kontinent a nyní nás chtějí ujařmit do podpor zbídačených národů.To je pravá vizitka kapitalizmu,nový Mnichov!!!

 4. Jan Augusta napsal:

  Tahleta hrbatá německá Angelika si může pouze políbit tu svoji špinavou prd…

 5. Petr Šedivý napsal:

  Pozorovali jsme naše vnoučata jak si hrají s ostatními dětmi na hřišti a postřehli jsme,že na rozdíl za našich mladých let při hře na lupiče a četníky každý chtěl být lupičem a dnes si hrají na teroristy a policajty a všichni chtějí být policajty.Chválím je.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *