Již za týden dorazí Angela Merkelová. Dorazíte i Vy? Víme kam!

angela-merkel-1

Minimálně 500 z Vás již přislíbilo účast na akci – Protest proti Merkelové „Deset tisíc protimerkelovců bude ve smluvený moment nečekaně na Merkelovou bučet a pískat. Bude dobré tam být asi již brzy od rána, protože policie asi zřejmě zabrání velkým davům skandujícím protimerkelovská hesla se dostat později přímo k ní,“ radí organizátoři.
Někdo je pro, jiní jsou zase proti

Praha se příští čtvrtek stane hlavním městěm odporu ale i podpory Angele Merkelové. Ženy, která podle mnohých je strůjcem uprchlické krize, a která dělí nejen českou společnost na dva nesmiřitelné tábory. Čeští zástupci obou proudů už vymýšlí hesla a ladí detaily pro demonstrace.

Německá kancléřka se podle ohlasů na sociálních sítí může těsit na uvítání již na letišti. Jak se chtějí odpůrci dostat blízko k Angele Merkelové – obelstít policii i konkurenční „sluníčkáře“ je jednoducjé: „Nejlépe bude, když policistům a sluníčkářům ukážete třeba nápis ‚Mám rád Merkelovou‘ a oni vás v pohodě pustí bezpečnostními zónami. Pak stačí jen fixou dopsat na nápis NE a vznikne ‚NEmám rád Merkelovou‘.“ můžete najít snadný „návod“ na facebooku.

Podobných výzev je na internetu více a hlásí se k nim několik stovek internetových uživatelů. Zatím žádná protimerkelovská akce nebyla do středečního odpoledne zanesena do oficiálního přehledu oznámených veřejných shromáždění v Praze.
Jsou nahlášené pouze dvě akce na podporu Merkelové. Jedna z nich se má uskutečnit mezi 17. a 22. hodinou na Hradčanském náměstí před Pražským hradem, druhá má po celý den na různých místech Prahy – například na Václavském náměstí či nábřeží Edvarda Beneše. Pořadatel tam nahlásil příchod tisíce účastníků.

Návštěva na pouhých 5 hodin

Merkelová se v Praze zdrží zhruba 5 hodin. Podle serveru Aktuálně.cz poběží návštěva striktně podle plánu: napřed se setká mezi čtyřma očima s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), poté proběhne jednání mezi delegacemi obou zemí a následně se Merkelová přesune na prohlídku moderního vědeckého centra ČVUT v Dejvicích. Odtud ji čeká cesta na Hrad za prezidentem Milošem Zemanem. Na závěr se zúčastní večeře, kterou pořádá český premiér.
Proč prohlídka vědeckého centra?

Návštěva vědeckého centra ČVUT je podle Aktuálně.cz zástěrkou, která má Sobotkovi pomoci před volbami odvést pozornost od tématu uprchlíků. Jakkoli se nabízí, aby státníci tuto problematiku probrali, nebudou se jí prý zabývat.

Ještě že Miloš Zeman se voleb nebojí

To Miloš Zeman si takovou příležitost nenechá ujít. „Diskuse s paní kancléřkou bude jistě velmi zajímavá a důležitá. Oproti panu tajemníkovi Prouzovi, a tím tedy i panu premiérovi, chce pan prezident debatovat o celé škále témat. Od brexitu po migrační vlnu, se kterou jsou spojeny teroristické útoky v EU,“ uvedl pro Blesk.cz mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Tak co Vy? Dorazíte Angelu Merkelovou přivítat? A na jakou stranu tábora patříte?

Facebook komentáře
Tereza Skalková
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *