Konec Evropy jak ji známe: Londýn přebírají muslimové!

image001.jpg

Pomalu se tak „legalizují“ další budoucí útoky v Londýně. Jasně se ukazuje, že už ani původní Londýňané nemají ve svém městě hlavní slovo. Novým starostou Londýna byl zvolen labourista Sadiq Khan, který porazil kandidáta vládních konzervativců Zaka Goldsmitha. Stává se tak prvním muslimským starostou britské metropole.

Khan obdržel podle BBC přes 44 procent (přes 1,1 milionu) hlasů, zatímco jeho soupeř 35 procent (přes 900 000). Protože vítěz nedostal nadpoloviční většinu, sčítaly se podle volebních pravidel ještě takzvané druhé preferenční hlasy, kde Khan zvítězil se 65,5 procenta (přes 160 000) hlasů, zatímco Godsmith jich dostal 34,5 procenta (skoro 85 000).

Uvedený výsledek voleb zhruba odráží i poměr afrických a arabských migrantům vůči původním obyvatelům Londýna. Jak opakovaně uváděl Khanův protikandidát Zac Goldmith a také britský konzervativní premiér David Cameron, je u budoucího londýnského starosty pravděpodobné napojení na islámské radikály.

V projevu po vyhlášení výsledku zdůraznil, že bude starostou „všech Londýňanů“. „Jsem hrdý na to, že Londýn dal přednost naději před strachem,“ řekl. „Politika strachu není v našem městě vítána.“ V narážce na to, že pochází ze skromných poměrů řekl, že si nikdy nepředstavoval, že by „někdo jako já mohl být zvolen starostou Londýna“.

To asi nebude jediný, kdo si nikdy nepředstavoval, že někdo jako on se stane starostou jedné z hlavních evropských metropolí. Za pár dní začnou v Londýně jezdit autobusy s reklamou na Islám. První evropský chalífát se tedy jmenuje Londýn. Jaké budou ty další?

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *