MERKELOVÁ a její příznivci po její návštěvě Prahy a V4 ZUŘÍ – z EU jen taháte peníze, ale uprchlíci…

angela-merkel-1

Jak reagoval němšcký tisk na návštěvu Angely Merkelové v Praze a ve Varšavě?

Merkelová u nás a ve východní Evropě viděla, že Evropská unie není hodnotovým společenstvím podle jejich představ. Na své cestě si podle svých slov neodpočinula a její snahy o sblížení v otázce uprchlíků se ukázaly jako „nesplnitelná mise“. Vyplývá to z komentářů německých listů, které zveřejnila agentura DPA.

„Zejména na východě kancléřka zjistila, že Evropská unie není společenstvím hodnot, nýbrž účelovým spolkem vedeným národními zájmy,“ uvedl doslova deník Hessische Niedersächsische Allgemeine.

V azylové politice je Merkelová se svými názory izolovaná a působí jako prosebník. „Její východoevropští kolegové rádi hovoří o – společných – programech například proti nezaměstnanosti. Jistě, z nich těží (tito) vyzobávači hrozinek. O kvótách na přijímání uprchlíků ale nechtějí nic vědět. To si český premiér Sobotka vyprošuje jakékoli vměšování a maďarský premiér Orbán oznamuje budování nových hraničních valů,“ dodává deník.
Pomoc uprchlikům nechtějí politici ani občané

Kvóty představují pro Merkelovou nečekaný sport mezi Německem a Východoevropany. „Nejsou to jen vůdcové (Viktor) Orbán, (Lech) Kaczyński, (Miloš) Zeman či Robert Fico, kdo nenašel (nebo nechtěl najít) žádné pochopení pro humanitární politiku Merkelové ve stylu (jejího hesla) ‚my to zvládneme‘. Ani většina lidí ve východní Evropě to nevnímá jinak,“ uvedl deník vycházející v bavorském Řeznu (Regensburg).

Deník Rheinpfalz ocenil, že se německá kancléřka snaží zapojit do diskuse o budoucnosti Evropy i střední a menší státy. Pohnout ale ve Varšavě s visegrádskou čtyřkou v otázce migrace bylo i pro ni ‚mission impossible‘,“ napsal deník vycházející ve spolkové zemi Porýní-Falc v narážce na stejnojmenný americký film, jehož název lze přeložit jako „nesplnitelná mise“.
Jak to vidíte Vy?

Facebook komentáře
Petr Branný
Redaktor ProEvropu.com

1 komentář pro MERKELOVÁ a její příznivci po její návštěvě Prahy a V4 ZUŘÍ – z EU jen taháte peníze, ale uprchlíci…

  1. Čmelík Jiří napsal:

    Jediné řešení vystoupit z EU

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *