Merkelová zuří! To je vrchol! Podle OSN Němci diskriminují uprchlíky. Afričané se prý v Německu bojí útoků

uprchlici

Přesto, že Německo, je hlavně díky osobě Angely Merkelové, vnímáno nejen v Evropě zemí, která pro uprchlíky a menšiny dělá doslova první poslední, jak se zdá, je to asi málo. Afričtí uprchlíci čelí v Německu diskriminaci a strachu z napadení. Uvedla to expertní skupina OSN pro osoby s africkým původem na závěr své první návštěvy v Německu. Konečnou zprávu předloží odborníci v září 2017 Radě OSN pro lidská práva.

Ačkoli ústava garantuje rovnoprávnost, zakazuje diskriminaci na základě rasy a stanoví, že lidská důstojnost je nedotknutelná, v praxi to není prosazováno,“ uvedla skupina podle agentury DPA.

Odborníci OSN se z rozhovorů dozvěděli, že zejména muži se kvůli svému původu obávají na některých místech útoků. Experti navštívili několik měst a mluvili s poslanci a zástupci Iniciativy černých lidí v Německu (Initiative Schwarzer Menschen in Deutschland) (ISD).

Je dobře, že dnes už se alespoň obecně nepopírá, že v této zemi je rasismus,“ řekl člen předsednictva ISD Tahir Della. Podle něj v Německu existuje „institucionální rasismus,“ nelze prý hovořit jen o ojedinělých případech.Podle průzkumu považuje 63 oslovených Němců policejní kontroly prováděné podle etnických znaků za z větší části neproblematické.

V Německu žije kolem milionu osob s africkým původem. Diskuse o této menšině se vyhrotila, když předloni na Silvestra čelilo mnoho žen sexuálnímu napadení či okradení v Kolíně nad Rýnem a několika dalších městech. Pachateli byli tehdy podle obětí hlavně Severoafričané.Co si o tomto tvrzení OSN myslíte?

Facebook komentáře
Tereza Skalková
Redaktor ProEvropu.com

1 komentář pro Merkelová zuří! To je vrchol! Podle OSN Němci diskriminují uprchlíky. Afričané se prý v Německu bojí útoků

  1. Lubomír Čáslava napsal:

    Já pro ty idioty z OSN rok pracoval. To bylo něco panečku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *