Milion migrantů v Německu. Kolik si jich už našlo práci? Drsná fakta, budete koukat

migranti-prace

Do Německa už dorazil víc než milion uprchlíků z Asie a Afriky. Argumentace příznivců migrantů, že se snadno integrují, zaměstnají a budou přínosem pro společnost se však začíná rozpadat. Nejnovější čísla totiž však ukazují přesný opak.
Do integrace příchozích se zapojily německé úřady i tisíce dobrovolníků. A výsledek? Podle deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung, který dělal průzkum u třiceti největších německých společností zapsaných na Frankfurtské burze, vyplývá, že z milionů imigrantů, kteří loni dorazili do Německa, se dosud zaměstnala pouhá hrstka. Do pracovních procesu se zapojilo 54 migrantů, slovy: padesát čtyři. Z toho 50 žadatelů zaměstnala německá pošta a dva SAP a Merck.

Pokud vezmeme jako základ milion osob, jde tedy o 0.0054 % těch, kteří si našli práci. Podle společností a i německých úřadů jsou největší překážkou v jejich zaměstnávání jejich nedostatečné odborné a jazykové schopnosti. Přitom politici i různí analytici nám během hlavní migrační vlny tvrdili, že lidé přicházející houfně do Evropy jsou většinou odborníci, že budou pracovat na důchody Evropanů a že budou obrovským přínosem pro společnost, o kulturním obohacení nemluvě.
54 pracovníků nejspíš německou ekonomiku nijak výrazně nepozvedne. Zbylý milion totiž zůstává a zřejmě i zůstane na krku sociálnímu systému. Je tak pravděpodobné, že budou muset němečtí pracující odcházet později do důchodu, aby hordu migrantů vůbec uživili.

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *