Místo řepky vysázíme konopí! Plán Zelených a Pirátů do krajských voleb. Huliči a smažky jásají

marihuana_trava_drogy_huleni

Zelení a Piráti pro Jihomoravský kraj přicházejí do krajských voleb s neotřelým tématem. A „zemědělcům“, kteří budou tzv. „trávu“ pěstovat, chtějí dát dotace.

„Z krajského úřadu můžeme pěstování konopí podpořit pomocí finančních pobídek zemědělcům a zpracovatelským zařízením, nebo vybudováním krajského zařízení, které zpracuje celou jihomoravskou úrodu konopí za rozumné ceny. Až bude konopí zvýhodněno stejně jako řepka, nebudou mít zemědělci problém na něm vydělat. Koneckonců průměrný výnos semene řepky z hektaru je 2,3 tuny, což je stejné množství jako se udává u tzv. technického konopí,“ tvrdí Zelení na svém webu.
Chtějí tak z českých polí dostat pryč řepku, na kterou sami před lety vymohli dotace. Nyní ji kritizují: „Řepka není jedinou výnosnou zemědělskou plodinou, kterou lze pěstovat. Není dokonce ani jedinou plodinou vhodnou pro výrobu biopaliv a potravinářských olejů. Její sklizeň za pomoci obyčejného kombajnu je snadná, ale tím její pozitiva víceméně končí. Používání velkého množství pesticidů, nutnost umělého zavlažování v suchých měsících a vyplavování minerálů z půdy vlivem intenzivního pěstování.“

Otázkou je, kde se na dotace najednou vezmou peníze. Je tak možné, že se zkrátí jiné dotace, třeba ty na Sokol či hasiče. „Sepsat všechny důvody, proč je konopí skvělou plodinou, by zabralo ještě dlouho,“ uvádějí závěrem Zelení a Piráti.

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *