Modlete se potichu! MIGRANTY by to mohlo rušit, VYZÍVÁ katolická charita věřících

muslimove

Rostoucí počet migrantů v Evropě začíná ovlivňovat i život věřících křesťanů. S opravdu neobvyklým opatřením přišli v jednom městě na severu Itálie. Věřící se tam musí modlit potichu, aby nerušili imigrantů.

V severoitalském městě Ventimiglia platí pro křesťany, kteří chodí do tamního chrámu svatého Antonia, neslýchané pravidla. Věřící se z nařízení nevládní organizace Caritas údajně nesmí modlit nahlas. Důvod je jednoduchý, jde prý jen o projev respektu vůči migrantům, kteří jsou ubytováni v prostorách kostela.
Případ se dostal na veřejnost, když jedna z věřících navrhla, aby migrantů z kostela svatého Antonia ve městě Ventimiglia přestěhovali jinam a lidé by se tak mohly dále modlit tak, jak byli zvyklí před jejich příchodem. Takový návrh však údajně neprošel u tamního kněze, který dotyčnou spolu s dalšími návštěvníky chrámu údajně doprovodil do jiného kostela, kde se mohli pomodlit nahlas, aniž by rušili migrantů.

Za vzniklou situaci je údajně odpovědná mezinárodní katolická charitativní organizace Caritas. Právě ona utrácí nemalé zdroje, aby po celé Evropě ubytovala migrantů, jejichž příjezd se letos sice zpomalil, ale stále jich přibývá po tisících.

Caritas rozdává přistěhovalcům ve Ventimiglia přibližně 600 jídel denně. Pobřežní město leží těsně u italsko-francouzských hranicích a je oblíbenou zastávkou turistů na cestě z Francouzské riviéry. Právě díky své poloze je Ventimiglia v posledních měsících vystavena stále většímu tlaku ze strany přistěhovalců. Ti se totiž přes město nedaleko hranic snaží dostat do Francie a odtud buď do vytouženého Německa nebo Velké Británie. Pro nezvladatelný počet migrantů, kteří se ve městě usídili, byl starosta nucen násilně vyklidit jeden z tamních ilegálních uprchlických táborů.
Situace začíná být opravdu neúnosná

Podle starosty je situace ve městě neúnosná, denně přicházejí desítky migrantů z Afriky, kteří míří právě na hranice s Francií. Ne všichni však z města Ventimiglia odejdou a při 50 migrantech denně se náklady na péči o ně nelze podle úřadů snést. Italská vláda navíc nevyplatí městu ani polovinu z téměř čtvrt milionu eur, které radnice již minula na péči o migranty za prvních pět měsíců tohoto roku.

Desítky cizinců z Afriky a Blízkého východu ubytovaných v kostele svatého Antonia museli před pár dny očkovat, protože se mezi nimi začaly šířit plané neštovice a ty mohou být zejména pro dospělé, kteří je ještě neměli a nejsou očkováni, životu nebezpečné. Portál Breitbart již v minulosti několikrát informoval, že katolická církev v Evropě začíná přijímat migrantů na úkor křesťanství i samotných věřících.

Informaci o zákazu hlasitého modlení v zájmu migrantů, kterou zveřejnila italská agentura ANSA, cituje i deník The Washington Times, který dodává, že Itálie, podobně jako další evropské země, má problém s pohlcováním vln migrantů z Blízkého východu a severní Afriky pro neutuchající občanskou válku v Sýrii a kolaps Libye.

Zdroj: pl.sk

Facebook komentáře
Tereza Skalková
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *