MUSLIMOVÉ NIČÍ KŘESŤANSKÉ PAMÁTKY PO CELÉ EVROPĚ – už i v ČESKU??

Cheb_-_klášter_Milosrdných_sester_(21)

Klášter Milosrdných sester v Chebu, který měl šanci dostat se na seznam kulturních památek, je definitivně srovnaný se zemí. Občan turecké národnosti skoupil pozemky a zboural poslední ještě stojící objekt – kostel. Za to, že nerespektoval zákaz demolice, mu hrozí JEN SMĚŠNÁ POKUTA.

Památkáři zuří! Ministerstvo kultury nařídilo na začátku dubna zastavení demolice, mělo se totiž rozhodovat o tom, jestli se klášter stane památkově chráněným, což navrhl Národní památkový ústav. Než ale padl definitivní verdikt, majitel pozemku stačil klášter zbourat. Nejdéle vydržel stát kostel, ale ani ten se památkářům nepovedlo zachránit.

Vzácnost kostela spočívala v tom, že šlo o jeden z mála dochovaných klášterů postavených na začátku 20. století. Podle památkářů se chtěl majitel vyhnout případným vysokým investicím do opravy kulturní památky. Jen na kostel by totiž padlo asi 100 milionů korun.

Majitel pozemku omlouvám zbourání kostela tím, že Ministerstvo kultury vydalo zákaz bourání pozdě. Demolice už začala a nestabilní stěny prý hrozily zřícením. Přesto hrozí investorovy pokuta, ta je ale oproti případné částce za opravu směšná – maximálně dva miliony korun.

Z REPORTÁŽE TV NOVA:

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

3 komentáře pro MUSLIMOVÉ NIČÍ KŘESŤANSKÉ PAMÁTKY PO CELÉ EVROPĚ – už i v ČESKU??

 1. jaroušek napsal:

  Non olet – peníze nesmrdí,že ?

 2. Václavka napsal:

  Nesmí se dát stavební povolení na stavbu mešity.
  A je pravda, že toto není jediný pozemek prodaný muslimům nebo židům.
  Důležité je, k čemu ho využijí.

 3. Pavel Jochna napsal:

  určitě místo toho bude nějaký prodej těch jejich kebabu, http://www.stophalal.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *