Muslimové podřezali kozu dle halal přímo na ulici. Neuvěřitelný verdikt soudu nečekal nikdo!

kozy

Celá situace začal tím, že dvojice muslimů, kteří pocházejí z Rumunska, veřejně v roce 2014 porazili kozu, a to dle pravidel halal. Kozu zavěsili nohama vzhůru, aby vykrvácela. Celkem logicky je tedy policie obvinila z týrání zvířat. Případ se stal v italském Janově.

Muslimská dvojice dostala pokutu ve výši 4600 eur, tedy asi 124 tisíc korun, za veřejnou porážku kozy. Jenže případ dál pokračoval. Tamní soudce nakonec uznal, že zvíře bylo zabito během islámské oslavy Eid al-Adha (Svátek oběti), během které muslimové obětují zvíře jako připomínku proroka Abraháma, který byl podle Písma požádán, aby zavraždil svého syna Izáka – to vše na Boží příkaz. Když se to Abrahám chystal učinit, objevil se anděl a řekl mu, aby přestal. Byl to zkouška Abrahamovy víry. Výsledkem je, že soudce Mauro Amisano pokutu zrušil s tím, že čin byl proveden jako součást náboženského svátky, což je prý naprosto v pořádku!

Přitom neomráčené zvíře bylo podle ochránců zvířat nuceno projít utrpením a to při plném vědomí. Soudce Amisano dodal, že odsouzení měli správný motiv, protože porážka byla součástí náboženského svátku a byla provedena v souladu s dlouholetou tradicí. „Nemůže to být považováno za nelegální, protože je to praxe, která je povolena svobodou náboženského vyznání.

Co to pro nás znamená? Vymyslete si vlastní víru vyznávající naprosto cokoliv (třeba zelenou příšeru) a udělejte z toho náboženství. Pak už můžete dělat naprosto cokoliv, protože přeci konáte v součinnosti se svobodou náboženského vyznání!

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *