Našli jsme největší svini v české politice. Ten, kdo má být vzorem všech, se chová jako největší póvl. Choval by se tak i Masaryk?

svine

Je pravda, že T.G.Masaryka známe již jen z vyprávění, a vládu muže, jehož 80leté výročí jeho úmrtí si letos připomeneme, nikdo reálně nepamatuje. Ale pokud právě on sleduje, co se teď děje na zdejší politické scéně, musí se v hrobě otáčet. Urážky a mluva, která dříve byla zcela nemyslitelnou, se najednou začíná zabydlovat v ústech českých politiků a co je horší, v ústech samotného prezidenta České republiky. Ten neváhá označit muže. kterého před lety sám přivedl do ČSSD (kde byl Miloš Zeman tehdejším předsedou), nyní neváhá nazvat sviní. Opravdu se sluší, aby muž, který má být vzorem všech, který sliboval při svém zvolení, že bude nadstranický, že bude spojovat národ,.. mluvil takto o předsedovi vlády ČR? 

Jak to tak vypadá, stala se česká politika skutečnou bažinou, žumpou, vepřínem,… vypařila se zní kompletně slušnost? Co jiného si myslet, když prezident politiky častuje slovem svině a to v soukromé televizi, protože té veřejnoprávní odmítá poskytovat rozhovory?

Je opravdu Bohuslav Sobotka takovou sviní?

Jistě, někteří budou namítat, že Sobotka má také máslo na hlavě, že byty OKD, atd. atd. atd. ano, ale opravňuje toto vše, aby ho prezident označil sviní? A navíc, tyto věci prezidentu zřejmě naprosto nevadí. Miloš Zeman považuje za sviňárnu ono „škatulata škatulata hejbejte se“ kdy „odstranil“ z postu ministra Andreje Babiše a nedlouho poté oznámil, že odchází z čela ČSSD a možná, že se i stáhne z politiky úplně. A nemělo by toto být zrovna prezidentu ČR úplně jedno? Jsou snad za vším vyšší zájmy a kuloární dohody, které teď nebude možné plnit?

Čeho se ještě dočkáme?

Miloš Zeman se pak nesmí divit, že ho začínají mít všichni pomalu, ale jistě plné zuby. Že létají sem a tam prohlášení o jeho pomatení, rozdvojené osobnosti, doporučeních s Vysočinou,…
Kde končí a začíná soudnost?

Může to být jen „hra“, může to být promyšlená strategie, jak vyhrát další prezidentské volby. Možná za tím vším mohou stát konexe na Rusko nebo na Čínu, viz. skupování českých firem a nebo i fotbalových klubů ze strany čínských firem. Těm samozřejmě to, že je Miloš Zeman nakloněn těmto států vyloženě nahrává. Co za tím vším opravdu stojí, netuší asi nikdo.

Co je ale veřejným tajemství, je skutečnost, že drtivá většina voličů, kteří vhodili během posledních prezidentských volbách svůj hlas právě pro Miloše Zemana, dnes toho velice velice lituje. To jak Miloš Zeman vystupuje na veřejnosti, politiky poučuje, a „dělá“ si co chce, je pro ně naprosto nepřijatelné chování hlavy našeho státu.
Všimne si toho také Miloš Zeman, a začne si uvědomovat, že jeho chování je již za čarou, a setrvávání na pozici hlavy státu, je už přeci jen přes čáru a sám pochopí, že jeho místo je již někde jinde.

Jaký pohled na věc máte Vy?

Facebook komentáře
Tereza Skalková
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *