Nenávidím tě! Napadl švédský řidič uprchlíka. Dostal za to vyhazov + VIDEO

Här_misshandlar_busschauffören_en_asylsökande_man_-_YouTube_-_2016-07-21_21.34.11

K incidentu došlo v úterý ráno v autobusu firmy Nobina, a to na cestě do města Borgholm na švédském ostrově Öland. Řidič autobusu ve Švédsku napadl vlastní cestujícího – syrského uprchlíka s řevem: „Nenávidím tě, ku*va prasata„, uvedl deník The Local.

Obětí byl Syřan, který doufá, že mu bude udělen azyl ve Švédsku, a který uvedl novinám podrobnosti toho, co se stalo. Podle něj když se autobus zastavil, bylo dalšímu uprchlíkovi z Afghánistánu dovoleno nastoupit, ale když se snažil dostat vozu, řidič mu okamžitě zavřel dveře před nosem.
Pak ho jeden z místních obyvatel odvezl na následující zastávku, a tam si konečně sedl do téhož autobusu. Podle oběti, stejný řidič autobusu už dříve nepovolil nástup dalším uprchlíkům, a tak se ho pokusil vyfotit, aby informoval úřady o jeho chování.

Na příští zastávce se rozzuřený řidič pokusil vyfotit uprchlíka. Na videu komunikoval lámanou angličtinou: „Chci si vyfotit tvůj obličej. Proč ne? Fotil sis ten můj“. Uprchlík si skryl tvář. Za to mu řidič autobusu dal několik ran. Incident natočil na video cestující sedící v dalším řadě.

„Nechápu, proč a jak se to stalo, nemyslel jsem si, že se mi něco takového mohlo ve Švédsku stát. Tento incident byl pro mě velmi ponižující, stále nemohu uvědomit, co se stalo,“ řekl uprchlík.

V Sýrii mu zabili bratry. Do Švédska dorazil jako uprchlík v říjnu. „Odjel jsem ze Sýrie, abych nebyl zmlácen nebo zabit, a teď jsem zbit ve Švédsku – byl jsem v šoku,“ dodal.

Zástupce společnosti Nobina ujistil tisk, že řidič byl odvolán z práce a že společnost provádí interní šetření.
Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *