Chystaji se nové mešity v ČESKU! VÍME KDE!

Prohledali jsme za vás internet a zjistili místa, kde by chtěli přívrženci islámu v Česku stavět mešity!

Ostrava

Hned několik skupin lze na Facebooku najít k tématu stavby mešity v Ostravě. Dohromady se k této myšlence hlásí asi 600 lidí. Jak sami uvádějí, doufají, že se stavba mešity stane brzy skutečností. Dále píšou například: „Počet uprchlíků, který Česku EU formou kvót přidělilo, je podle nás malý. Česko by mělo být solidární a dobrovolně přijmout uprchlíků mnohem více, kapacity na to máme a jsme přece lidé. Uprchlíci nám mohou pomoci jak ekonomicky, tak nás i kulturně obohatit.“ Mešitu chtějí prý postavit nejpozději do roku 2019. Například v sousední Orlové se návrhy na stavbu mešity objevily už v roce 2004, ale tamní zastupitelstvo tehdy realizaci neschválilo. Hlavním důvodem pro vybudování takové stavby ve městě jako je zrovna Orlová byla přítomnost návštěvníků z islámských zemí v nedalekých Lázních Darkov. Pro ty by takový svatostánek znamenal zkvalitnění jejich pobytu.Praha

Na sociálních sítích lze najít i komunitu, která prosazuje stavbu mešity v Praze na Letné. Realizaci tohoto plánu podporuje přibližně 250 lidí. Mešita by měla mít jen jeden minaret, aby nebylo narušeno panorama Hradčan.

Brno

Na začátku července tomu bude 18 let, co byla otevřena brněnská mešita. Jde o první mešitu v Česku, kterou se zdejším muslimům podařilo postavit. Původně měla obsahovat minaret, to se ale muslimům nepodařilo prosadit. Od plánu ale neupustili a chtějí novou a větší mešitu. „Počítali jsme s tím, že se sem vejde kolem sto dvaceti lidí. A místo toho se nás tu schází kolem sto padesáti, další lidé stále přibývají,“ vysvětluje předseda Ústředí muslimských obcí v České republice Muneeb Hassan Alrawi. Záměr prý zatím neměl konkrétnější podobu. Hledalo se místo pro novostavbu nebo budova, která by se dala přestavět. Například brněnská část Královo Pole by se mohla stát islámskou čtvrtí, jedna neoficiální modlitebna v ní už existuje. „Chceme být přínosem pro městskou část, ne dělat problémy. Účelem centra je sdružování české a islámské kultury. Nefungujeme pouze pro arabskou komunitu, přijít může kdokoliv, kdo se zajímá. Plánujeme pořádat různé akce, slavit svátky, nabízet výuku arabštiny. Jsme otevření veřejnosti,“ prohlásil Abdulrahman Adday, který za modlitebnu vystupuje. Oficiální otevření se plánuje.Teplice

Teplická mešita měla být po brněnské mešitě další stavbou sloužící muslimům v Česku. Mělo se jednat o větší stavbu; a to především díky tomu, že tato mešita by měla vlastní minaret (na rozdíl od brněnské, která jej nemá). Součástí celého komplexu mělo být také i orientální centrum. Teplický svatostánek měl sloužit hlavně muslimům, kteří se přijíždějí ve velké množství rekreovat do místních lázní. Právě tito návštěvníci považují absenci mešity za jeden z největších problémů lázní.
Projekt výstavby nakonec zastavil odpor místních obyvatel, kteří jej celý považovali za nebezpečný, vzhledem k celosvětovému nárůstu terorismu spojeného s islámem. Tlaku ustoupilo nakonec i městské zastupitelstvo, které výstavbu nejprve podporovalo.

Liberec

V Liberci již několik let funguje muslimská modlitebna. Místní muslimská komunita vznikla díky studentům vysoké školy, kteří se zde usídlili a za nimi přišli další muslimové z jejich rodin a okruhu přátel. Následně byla v roce 2013 zaregistrována tamní Muslimská obec. Ozývají se hlasy, že to může být předzvěst stavby další mešity. Vzorec vzniku mešit z posledních let je vždy stejný. Nejprve vznikne českým státem uznaná Muslimská obec a následně později mešita.Strakonice

Před lety se objevila reportáž o plánované stavbě mešity ve Strakonicích, která nahání strach. Jedná se však pouze o silvestrovský žert někdy z roku 2006.

Další modlitebny jsou v Česku ve městech: Boskovice, Karlovy Vary, České Budějovice, Olomouc, Hradec Králové, Klimkovice, Lázně Darkov. Za zmínku také stojí i Facebooková skupina „Nevadí mi české mešity“ s více než 3 tisíci podporovateli.

Co si o to myslíte? Jste pro stavbu mešit, nebo ne? Napište do komentářů!

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

33 komentářů pro Chystaji se nové mešity v ČESKU! VÍME KDE!

 1. Martina napsal:

  Jsem určitě pro další mešity, vždyť kostelů je tu taky spousta! A to rozhodně nejsem muslimka!

  • volfová napsal:

   ano,kostelů je zde hodně. a to proto,že jsme země s křesťanskými základy. rozhodně ne s muslimskými. opravdu by mě zajímalo,jak by se na váš názor tvářili v muslimských zemích-podle vašeho vzorce by se tam měli hromadně stavět kostely,protože mešit je tam jak nasr@no,že

  • Radka napsal:

   A nechtěla by jste i minarety – aby Vám každý den několikrát vyřvával chlap, který Vás bude vybízet k modlitbě? Pokud chcete chodit do mešity – vystěhujte se do SA, nebo do Turecka, či jiné muslimské země.

   • Martina napsal:

    No tak byla jsem na minaretu v Lednici mockrát a nikdo tam po mně nevyřvával, po vás ano?

    • Ivana napsal:

     Proboha, minaret v Lednici je historická památka. To, co se děje v dnešní době, je něco jiného, jste tak hloupá, že tyhle dvě věci nedovedete rozlišit? Srovnáváte množství kostelů s mešitami? Evropa je převážně křesťanská, nikoliv islámská. Podle vaší představy rovnováhy by v islámských zemích mělo existovat stejné množství kostelů jako mešit, a minaretů. Existuje? stejné mmnožství kostelů jako mešit a minaretů? Proberte se, Martino.

     • Martina napsal:

      Ne, nikde jsem nepsala, že musí existovat stejný počet mešit i kostelů, to jste asi špatně četla, spletla jste se, ale to se stává.

   • Milena napsal:

    Souhlas. 🙂

   • Jan napsal:

    Nejspíš nemůže sehnat chlapa a v nájezdnících tak vidí poslední šanci. 😀
    Ale teď vážně. Martina si neuvědomuje, že zatímco v muslimských zemích kostely hoří a stavby nových jsou zakazovány, lidé jako ona ve své nekonečné „dobrotě“ zametá cestičku této násilnické a fanatické víře k našim domovům. Mešity NE! Islám NE!

   • Lojza napsal:

    A když už jste taková vlastenka, tak si dejte závazek, že se naučíte správně česky.

  • Jan Kovář napsal:

   Žena má mlčet, vařit, uklízet a poslouchat manžela. To ty neděláš a tak je třeba tě za troji opovážlivost a urážku Alláha ztrestat ! Alláhu Agbar !

  • Iva Nikdová napsal:

   jdi si dát sprchu a začni uvažovat, jinak ti ta blbost zůstane! Mešity v Evropě nemají co dělat, je to něco jako bolševník v přírodě!

  • Stella napsal:

   A obřízku si také račte přát?Patří přece k islámu,doporučuji faraonskou.Ale vážně,přečtěte si knihy“Slzy v písku“a Květ pouště“,a pusťte si na yt.“Ukamenování Soray“.Ty knihy napsaly muslimské ženy.Chuť na povolení výstavby mešit v naší zemi by vás měla přejít.

  • Vratislav napsal:

   Rozhodně ne!!! Táto skupina lidi nemá vůbec co dělat v Evropě.

  • vašek napsal:

   muslimka sice ne ale obr píča určitě chtít tady mešity a islám ne děkuji nemám zájem a kdo má tak ho určitě SAE a další staty kde je islám určitě rádi uvítají doporučil bych všem co toto chtejí aby se tam odstěhovali

  • Jarda napsal:

   Sory,ale tohle může říci jenom =kráva-té se omlouvám,ale vážená,co místo mešit postavit domovy pro naše seniory a zdravotně postižené,to vás asi nenapadlo,což vaše krátkozrakost,že jo!!!

  • meshity nebrat napsal:

   ty jsi ale slepice, pokud bys to řekla v Saudské Barbárii že chceš tam stavět kostely protože je tam už dost meshit, tak by tě nejdřív rituálně osouložili a pak s chutí ukamenovali. kokodák

  • Istvan Zoltan napsal:

   Ty krávo blba.az jich tady budou miliony, vyženou te z Evropy.Mnozí se jak kobylky všude tam kam přišly. Zopakuji si historii dějepisu ze základní školy. Mas totalne vymity mozek.

 2. Radka napsal:

  Žádné další mešity, žádný islám! Lázenští pacienti mají modlitebny a to jim musí stačit. Pokud chce někdo mešity – ať se vystěhuje do muslimské země. Já zde nic takového nechci, protože islám je ZLO, které umí čekat a co pak naše děti a vnoučata. Pokud tyto stavby někdo povolí – hned bych ho nechala zavřít, protože pohrdá názorem většiny Čechů.

 3. Ragnar napsal:

  čech, který chce budovat mešity v české zemi je dle mého názoru nemocný a trpí nějakou psychonemocí. Opravdu tomu nápadu nerozumím. Proč se nestaráte o naše lidi a vymýšlite nesmysli. Jaký přínos myjí mešity pro čechy? Islám je zlo a to nepatří do demokratické společnosti.

 4. Ladislav napsal:

  Jsem si jist, že nás, obyčejných Čechů, se nikdo ptát nebude, souhlasíme-li s výstavbou mešit. A obávám se, že do toho nebudou mít co mluvit ani prezident, premiér, vláda, Parlament ČR…

  • Lojza napsal:

   A proč by se nás měl někdo ptát ? Žádný zákon to nezakazuje, protože máme v ústavě zaručenou svobodu vyznání. A pokud dostanou stavební povolení …

 5. Josef Rogl napsal:

  Jako rarita pro návštěvníky již zde podobná stavba stojí v Lednickém zámeckém parku–minaret. čili pokud to bude míněno stejně a nebude to modlitebna , potom souhlasím, pokud ale jako modlitebna pro jakési vřící je třeba začít celonárodně s výstavbou Opidií, mají zde mnohem větší význam s odkazem na naše předky , nejsme jen slované ale i kelti. s černochy a monády nic společného tedy rozhodně nevidím .potom zde není ani důvod ke stavbě těchto staveb

 6. lada behina napsal:

  uz jenom pouha úvaha o stavbe mesit by mela byt trestna!vytaci me kratkozrakost a servilita nasich vudcu,vytaci me,jak absolutne arogantne ignoruji názor absolutni vetsiny ceskych obcanu!!měli by byt souzeni a potrestani jako vlastizradci!!!islam v evrope postavit mimo zákon,je to nenavistne a nasilnicke náboženství.ja chci ve sve domovine české zvyky,ceskou kulturu.pokud chce tzv.chudak uprchlik zit v této zemi,musi nekompromisne dodržovat zdejsi zvyky a pravidla,a to bez výjimek!!!!!!!

 7. guest89 napsal:

  Mešity nie, v našich krajinách budu dodržiava´t naše zákony a budu rešpektovať našu kulturu, nech sa modlia doma, skus sa is´t pomodliť do arabskej krajiny, podrežu ti krk, fanatizmus, vraždy, to je islám

 8. Alena napsal:

  Nebudou stát nikde a basta!!!

 9. husa j. napsal:

  jsem pro mešity ALE VŠECHNY ZBOURAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. Lojza napsal:

  Mystriní ČR v taekwondu se stala čtrnáctiletá studentka z Teplic. Pochází z Jemenu a nosí hidžáb (šátek na hlavu).
  Fieldsovu medaili udělovanou za nové objevy v matematice (ocenění srovnatelné s Nobelovou cenou) dostala v minulém roce poprvé žena. Narodila se a vystudovala v Íránu a je muslimka, nyní žije v USA. Všem přeji hezký den.

 11. Mirka napsal:

  Mešity v Česku? No jistě, rozhodně ano. Za každý kostel, který nám u nich dovolí povolíme jednu mešitu. Považuji to za spravedlivé a nebojím se, že by tady nějaká mešita kdy stála.

 12. Kateřina Ploukalová napsal:

  Nevidím důvod tady v Evropě stavět tyto exotické stavby. Nechci, aby tady do nějakýho „klaksonu“ vyřvával celý den nějaký chlap, kterýmu stejně nebudu rozumět a lepší být buzena koutem, než arabem. Za mně tedy rozhodně NE!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *