OPILÁ ministryně načapána ZA VOLANTEM. Co se dělo pak NEUVĚŘÍTE

alkoholtest

Známe to asi všichni. Jste na oslavě, nebo se jen tak stavíte v oblíbené hospůdce a dáte si sklenku něčeho ostřejšího a až pak Vám dojde, že před hospodou na Vás čeká Váše auto a Vy jste jediným řidičem. A nastává dilema, co teď? Doufejme, že drtivá většina z nás dojde domu po svých a nezkouší, co dokáží s nějakým promile v krvi… Švédská ministryně pro vyšší vzdělávání Aida Hadzialičová (29) se přiznala, že za volant sedla po vypití dvou skleniček vína. Policisté ji zastavili ve čtvrtek večer v přístavním městě Malmö. Naměřili jí 0,2 promile alkoholu v dechu, za což žena přišla o řidičský průkaz a navíc jí hrozí až šest měsíců vězení. „Byla to největší chyba mého života a přebírám za ni plnou odpovědnost. Oznamuji proto svou rezignaci na funkci ministryně,“ uvedla mladá politička v prohlášení. „Zklamala jsem řadu lidí. Jsem na sebe naštvaná a hluboce toho lituji,“ dodala.




Odstupují, kontrovala ihned Hadzialičová

Až do tohoto místa zpráva není moc zajímavou, pokud by se pak nestalo to, že ministryně Hadzialičová okamžitě podala demisi na svou funkci z důvodu, že při silniční kontrole nadýchala 0,2 promile. To je hraniční hladina alkoholu, kterou švédské zákony tolerují. Před jejím postupem smekáme! To je podle nás opravdový politik, který dokáže za svoje činy nést plnou zodpovědnost!

A jak to máme u nás? Trapná výmluva na francovky a ústní vody…

Pokud policie u nás zastaví politika a přistihne ho za volantem po požití alkoholu často se dovolávají imunity nebo hledají jiné výmluvy. Posledním případem je poslanec Štěpán Stupčuk (ČSSD), který podle svědků havaroval svým vozem v únoru 2016. Nejprve vše zapíral, pak přišel z prohlášením, že řídil někdo jiný.




Imunitou se oháněl i poslanec David Šeich (ODS), policisté ho přistihli při jízdě v protisměru. Naměřili mu 2,4 promile. Jeho stranický kolega Ondřej Plašil (ODS) nadýchal při silniční kontrole 1,2 promile. Odběr krve odmítl s tím, že se bojí injekcí. U soudu alkohol v dechu vysvětloval použitím ústní vody.

V roce 1998 naboural několik aut bývalý ministr zahraničí Jan Kavan (ČSSD). S odvoláním na poslaneckou imunitu odmítl dechovou zkoušku. Pro silný alkoholový odér ze svých úst měl však ihned vysvětlení. Mamazal se francovkou.

 hadcialicova
Švédská ministryně pro vyšší vzdělávání Aida Hadzialičová

Proč myslíte, že to u náš možné nejde a tato Švédská ministryně to dokázala? Zachovat se korektně?

Facebook komentáře
Petr Branný
Redaktor ProEvropu.com





Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *