Po výhře Trumpa už se do Merkelové pouští i velké americké deníky. Takto LA Times komentuje její multi-kulti pokusy

angela-merkelova

Jak to tak vypadá, tak díky zvolením Donalda Trumpa Americkým prezidentem, začínají se nejen novináři více opírat do problémů v Evropě. Teprve před pár dny, Angela Merkelová obhájila svoji pozici v čele CDU, a to celkem bez problémů. Podle amerického deníku Los Angeles Times, ale nebude vše tak růžové, jak si Merkelová představuje a navenek vše prezentuje. Kriminalita páchaná uprchlíky ohrožuje její přistěhovaleckou politiku otevřených dveří a srdcí. Ohrozí také její šanci, stát se opětovně německou kancléřkou?

Tragickou je hlavně kauza znásilněné a zavražděné studentky z Freiburgu. Z její vraždy je obviněn afghánský uprchlík. „Vicekancléř Sigmar Gabriel tvrdí, že není fér obviňovat nyní všechny uprchlíky z Afghánistánu, Sýrie nebo Iráku. Nicméně vláda se po zveřejnění všech podrobnosti o vraždě dostává do defenzivy,“ konstatují Los Angeles Times. Vysoký představitel Jörg Meuthen z Alternativy pro Německo (AfD) obviňuje Merkelovou i Gabriela z toho, že právě oni jsou za vraždu mladé studentky zodpovědní a to díky svojí až přespříliš otevřené přistěhovalecké pohostinnosti.
Odpůrců je stále více, na co Merkelová ještě čeká?

Německo v létě zasáhla série teroristických útoků, ale obavy ve společnosti přetrvávají v souvislosti s hromadným sexuálním obtěžováním v průběhu loňských silvestrovských oslav v Kolíně nad Rýnem a v dalších městech. „Tato událost jen potvrzuje obavy mnoha lidí v Německu, že už ve své vlastní zemi nejsou v bezpečí. Lidé jsou navíc rozčílení z toho, že média nechtějí zveřejňovat případy trestné činnosti páchané uprchlíky,“ říká politolog z kolínské univerzity Thomas Jäger.

Odpůrci Merkelové a její přistěhovalecké politiky také kritizovali veřejnoprávní televizi ARD za to, že zpočátku neinformovala o všech okolnostech vraždy ve Freiburgu. Vedení televize přitom argumentovalo, že se události nevěnovala hlavně proto, že šlo o záležitost regionálního a nikoli celonárodního dosahu,“ uvádí dále Los Angeles Times. Diskuze v Německu nyní obsahují až čtyřikrát více komentářů o uprchlících, které už média dále odmítají publikovat, pro jejích tvrdost a otevřenost. To ale není rozhodně první a jediný problém Merkelové, její popularita zaznamenala značný pokles, a to především kvůli její nechuti zavést strop pro počet přijímání uprchlíků za rok. „I přesto si trvá Merkelová na tom, že by Německo mělo zůstat uprchlíkům otevřené. Její mluvčí i spojenci v CDU i SPD nyní ve shodě opakují, že není možné z jedné vraždy obviňovat plošně všechny afghánské uprchlíky,“ konstatují Los Angeles Times.
Už i zahraniční diplomaté jsou proti

Zahraniční diplomaté, domácí politici i nezávislí politologové navíc varují, že pokud bude stoupat počet případů trestné činnosti páchané uprchlíky, tak šance na opětovné zvolení Merkelové do čela vlády se sníží na minimum,“ konstatuje americký deník.
Jste rádi, že už i v Americe si začínají všímat chyb Merkelové?

 

Facebook komentáře
Tereza Skalková
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *