Půlmiliardový kšeft na začleňování běženců JE HOTOVÝ. NEZISKOVSKY SLAVÍ. Čekalo, než odjede Merkelová

bezenci

Ministr Chovanecc tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda už podle dostupných informací kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Angela Merkelová.Česká vláda sice nahlas migrační kvóty odmítá, ale vše je trochu jinak, jak se zdá. Se vší tichosti už hledá generálního poskytovatele integračních služeb, jenž bude mít za úkol během příštích tří let za půl miliardy korun integrovat z nich vyplývajících šest tisíc uchazečů o azyl. Členka sněmovních výborů pro bezpečnost a obranu Jana Černochová to vnímá tak, že vláda přistoupila na povinné kvóty a hru Bruselu a zároveň že se premiér a ministr vnitra chtěli před návštěvou Angely Merkelové vyhnout nepříjemnému pokárání na domácím poli.

Více než půl miliardy korun bude stát veřejná zakázka na generálního poskytovatele integračních služeb pro osoby s udělenou mezinárodní ochranou pro období let 2017 až 2019. Veřejnou zakázku vypsalo Ministerstvo vnitra a úkolem generálního poskytovatele integračních služeb bude koordinace a zajištění integračních služeb oprávněným osobám formou subdodávky ve spolupráci se subdodavateli, kterými mohou být obce, nestátní neziskové organizace, církve a zaměstnavatelé. V materiálu, který rezort Milana Chovance předložil vládě, se píše o přibližném počtu šesti tisíc osob, které by měla Česká republika přijmout ve zmíněném tříletém období. Poskytováním integračních služeb je míněna pomoc oprávněným osobám při jejich začlenění do společnosti, a to zejména v oblasti bydlení, vzdělávání, odstranění jazykové bariéry a pomoc při vstupu na trh práce.

Přístup vlády k imigrační krizi dlouhodobě a stále více vykazuje značný rozpor mezi slovy a činy a toto je další z nich. Když si vzpomenu, s jakými rameny ještě loni odjížděli pan premiér nebo pan ministr vnitra na jednání Evropské rady, jak neustále opakovali, že odmítají kvóty a že na ně nepřistoupí, je to z dnešní perspektivy opravdu směšné. Tento krok je zcela zřejmá kapitulace, která navazuje na moment, kdy se česká vláda odmítla postavit po bok Slovenska v odporu proti kvótám. Představitelé vládních stran a zejména ČSSD si to zcela evidentně nechtějí rozházet u svých evropských – jak jinak než socialistických – partnerů, a proto poslušně plní jejich zadání,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz poslankyně ODS Jana Černochová, členka sněmovního výboru pro bezpečnost a výboru pro obranu.
Vláda jasně dokládá, že přistoupila na povinné kvóty a hru Bruselu

A aby nemuseli na domácím poli čelit kritice a neztratili tvář před voliči před nadcházejícími volbami, zakázka, která je přípravou na přijetí tisíců přistěhovalců, je pro jistotu zadávána potichu, bez většího humbuku. Zatím se tito pánové ani v nejmenším nezasadili o to, aby povinné kvóty nebyly realitou dnešní mainstreamové politiky většiny čelních představitelů EU. Vláda nám tímto jasně dokládá, že přistoupila na povinné kvóty a hru Bruselu, který sice dodnes není schopen zajistit vynucení efektivní ochrany vnějších hranic, ale už připravuje finanční prostředky na tvrdé a nucené přerozdělování přistěhovalců, a to nejen proti jejich vůli, ale i proti vůli některých členských států,“ upozorňuje opoziční poslankyně.

Takto zvolená cesta sociálních inženýrů nejen v Bruselu, ale i u nás ve vládě podle členky výborů pro bezpečnost a obranu.nedává ani za mák smysl a nemůže reálně fungovat. „Nemohu se zbavit pocitu, že tento krok vláda činí jen pro to, aby navenek, před ostatními partnery, působila dojmem, že plní zadání, a přitom s přijetím uprchlíků nepočítá, o čemž spíše pochybuji, pak jde jednoznačně o pokrytectví. A i kdyby byla tato zakázka vypsána jen ´na oko´, pak by to byl drahý žert a bylo by zcela jistě férovější vyvinout spíše maximální úsilí k tomu, aby se na nás kvóty nevztahovaly. Pak by bylo možné si vlády i více vážit a bylo by snad dokonce možné věřit ministru Babišovi, který jako by se probral ze zimního spánku a je z něj najednou ´velký protiuprchlický bojovník´,“ poznamenává Jana Černochová.

Předpokládaná hodnota vypsané zakázky je 520 500 000 Kč. „Efektivnost a transparentnost vynaložených peněz se musí každopádně odvíjet od počtu osob, kterým na našem území bude udělena mezinárodní ochrana. A tuto kontrolu bude provádět Ministertsvo vnitra. Mám problém v zadání veřejné zakázky, ve které je popis činností tak rozsáhlý, že na něj dosáhne téměř kdokoliv. A to by mohlo ztížit efektivitu integrace. Druhým problémem je vlastní kontrola ´úspěšné´ integrace, protože na základě negativních zkušeností z některých západních zemí, zejména Německa, Belgie či Francie, se otázka úspěchu integrace projeví až v dalších generacích. Takže vždy zde zůstane jistý bezpečnostní problém, protože nikdo neumí zajistit a není schopen dát stoprocentní záruku,“ připomíná Antonín Seďa.
Půjde o vyhozené peníze, které skončí v kapsách neziskových organizací

Problematičnost více než půlmiliardové zakázky je dána i tím, že není jasné, jak se podaří kvótami nadirigované migranty k nám dostat. „Od samého počátku imigrační krize je naprosto zjevné, že Česká republika není pro uprchlíky a migranty atraktivní cílovou destinací, neboť drtivá většina z nich směřuje do Evropy za vyšším životním standardem a štědrými sociálními dávkami, které spatřují především v zemích jako je Německo, Švédsko a podobně. Opakovaně jsme se o tom přesvědčili, a to i při snaze přijmout několik desítek syrských křesťanů. Opakovaně jsme také jako opoziční strana na tento argument upozorňovali právě ve vztahu ke kvótám. Je naivní se domnívat, že na našem území udržíme kohokoliv proti jeho vůli,“ tvrdí Jana Černochová.

Proto tedy nevěří, že zavedení kvót migrantů pro jednotlivé členské země Evropské unie budou fungovat. „Pokud se nestane nic jiného, ti lidé sem bezesporu budou přesunuti, ale velmi pochybuji o tom, že zde zůstanou delší dobu. A pak půjde logicky o zcela vyhozené peníze. O peníze, které opět skončí kdesi v kapsách nějakých neziskových organizací s ´bohulibým posláním´. To je velmi realistický scénář. Možným záměrem vlády tak může být i snaha nakrmit nenasytné neziskové organizace všeho druhu, u kterých se více jak půl miliardy může záhadným způsobem rozpustit pouhým mrknutím oka,“ nedělá si členka sněmovních výborů pro bezpečnost a obranu iluze o tom, jak to u neziskových organizacích chodí.
Přednost má mít kontrola identity osob před získáním financí z EUJak se na tuto problematiku díváte?

Facebook komentáře
Petr Branný
Redaktor ProEvropu.com

2 komentáře pro Půlmiliardový kšeft na začleňování běženců JE HOTOVÝ. NEZISKOVSKY SLAVÍ. Čekalo, než odjede Merkelová

  1. Jarka napsal:

    Vláda musí být souzena za úmyslnou přípravu naší genocídy. Nelegální migranti jsou naši budoucí vrazi a mj vojáci vraha amíckého pro válku s Ruskem.

  2. Petr Evják napsal:

    Vláda je vlastizrádná pakáž prolhaná!!!!!!!!!!!!§

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *