RAKOUSKO SE PROBUDILO A UŽ JE TO V TELEVIZI!!! SOUČASNÁ VLÁDA ZUŘÍ

foto-rakousko

Hofer, který se staví nejen proti EU, ale vymezil se i proti uprchlíkům a migraci, má největší naději získat úřad rakouského prezidenta. Norbert Hofer kandidující za pravicově populistickou Svobodnou stranu Rakouska (FPÖ). Podle portálu ministerstva vnitra v neděli získal skoro 52 procenta hlasů, zatímco jeho rival ze strany Zelených Alexander Van der Bellen obdržel 48 procent hlasů. Rozhodnuto ale není, neboť ve výsledku nejsou započteny korespondenční hlasy.

Hofer podle ministerstva vnitra zvítězil s výjimkou Vorarlberska a Vídně ve všech spolkových zemích.

S předběžnými výsledky ale mohou ještě výrazně zamíchat korespondenční hlasovací lístky, kterých bylo vydáno takřka 900 000, což je rekordní množství.

Volební účast činila 60,7 procenta a po započtení odhadu odevzdaných korespondenčních hlasů pak bude okolo 72 procent. Pro srovnání, před měsícem v prvním kole hlasovalo 68,5 procenta voličů. Oproti prezidentským volbám v roce 2010 volební účast výrazně vzrostla, tehdy se hlasování zúčastnilo 53,6 procenta oprávněných voličů.

Hoferovo vítězství, naznačovaly i předvolební průzkumy, zřejmě bude mít pro rakouskou politickou scénu dalekosáhlé následky. Zástupce Svobodných, který se vymezil proti uprchlíkům a migraci i proti hlubší integraci Evropské unie, totiž předem avizoval, že by jako prezident neváhal rozpustit parlament a vyhlásit předčasné volby. V nich by měla největší šance právě jeho FPÖ.

Facebook komentáře
Petr Branný
Redaktor ProEvropu.com

1 komentář pro RAKOUSKO SE PROBUDILO A UŽ JE TO V TELEVIZI!!! SOUČASNÁ VLÁDA ZUŘÍ

  1. Petr napsal:

    V té dodací lhůtě, kterou uvádíte si stolek zhotovím sám

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *