Rakousko zuří! Chceme nové volby, volají Rakušané! Volební „korespondenční“ PODVOD?

prezidentske-volby-rakousko

Těsnejší výsledek prezidentských voleb v Rakousku si snad ani nelze představit. Nezávislý kandidát a někdejší šéf Zelených Alexander Van der Bellen získal 50,3 % hlasů. Tato skutečnost mezi příznivci poraženého kandidáta Svobodných Norberta Hofera vzbuzuje podezření o regulérnosti voleb. Samotný Hofer sice svoji porážku uznal, ale Svobodní mají celý týden na to, aby oficiálně vznesli své námitky a případně požádali o opětovné sečtení hlasů.

Na web openPetition byla bezprostředně po vyhlášení výsledků voleb vložena petice požadující konání nových prezidentských voleb v září 2016. Samotná platforma openPeititon.eu je nezávislým projektem, jehož hlavním cílem je „modernizace parlamentní demokracie a zvýšení transparentnosti“. Sedmičlenný tým openPetiton.eu se hlásí ke své neutralitě a avizuje, že do znění publikovaných petic nijak nezasahuje. Petice v němčině najdete ZDE.

Autoři petice uvádějí, že jejích cílem je nashromáždit nejpozději do 22. srpna 2016 500 000 podpisů. Od včerejška zatím jejich petici podepsalo přes 17 000 lidí a s každou chvilkou přibývají desítky dalších podpisů. Součástí petice je také internetová diskuse. V drtivé většině případů možnost podepsat se pod peticí kvitují diskutéři s povděkem a upozorňují na neregulérnost voleb, která je z jejich pohledu očividná.

Několik diskutujících ve svých diskusních příspěvích upozorňuje na skutečnost, že již jsou k dispozici důkazy prokazující falšování při sčítání voličských hlasů. Hovoří  se o zmanipulování korespodenčních hlasů. Svobodní ještě rozhodnuti, zda se obrátí na soud, aby podivně dosažené a velmi těsné volební výsledky přezkoumal. Existuje totiž nemálo indicií, že vítězství Alexandra Van der Bellena provázela rozsáhlá vládní manipulace.

Facebook komentáře
Petr Branný
Redaktor ProEvropu.com


« (Předchozí článek)2 komentáře pro Rakousko zuří! Chceme nové volby, volají Rakušané! Volební „korespondenční“ PODVOD?

  1. Martin napsal:

    Je to podvod. Pozor pri pristi volbe presidenta, abychom nebyli podvedeni podobne!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *