Rozhořčený ČECH reaguje na rozhovor s Halíkem. A SERVÍTKY si rozhodně NEBERE!

Nejdříve se podívejte na originální video na DVTV.

Tady je reakce jednoho z našich čtenářů, která nám přišla emailem (bez redakčních úprav):

To, co Halík dovede vyplodit je hrozný…Tvrdit, že lidé ničemu nerozumí.. a tedy vůbec by lidi neměli volit… Kdo odejde z EU , tak je to automaticky špatně, co si to vůbec dovolili. Zůstat v EU je jediná možná pravda a hodnota. Tito lidé trpící notorickým nedostatkem sebekritičnosti tvrdošíjně trvají na tom, že většina občanů je příliš hloupá na to, aby správná řešení rozpoznala, natož sama našla. Příliš velká část elit i pan Halík zřejmě žije intelektuálně ve feudalismu, kdy názor panstva nebo církve měl „z boží vůle“ větší cenu než názor toho, který na ně pracoval. Dnešní šlechta ducha odvozuje od svého vzdělání tytéž předpotopní výsady, které měli feudálové od pána boha, církev ani nemluvě. Vůbec jim nevadí, že se jejich užitečnost pro společnost často pohybuje pod hranicí vnímatelnosti a naopak škody, které napáchali výrazně přispěly také k tomu, že došlo k Brexitu. Teď mi to přijde, že začíná opravdová propaganda v mediích, kdy všichni jen budou dělat bububu a zastrašovat kohokoliv kdo by jen na odchod z EU pomyslel a hned bude považován za něco špatného, jako odpadlík do společnosti, kacíř !!!
Tedy pokud něco soudit hodnotit, tak se to opravdově ukáže v dlouhodobém časovém období, je fajn , že už teď všichni předem vědí, že to je špatné řešení. Je fajn, že všichni vědí, že existuje jen jedno řešení! Kdo jim dal patent na rozum? Prosím neměřte vše jen finanční stránkou, jsou i jiné hodnoty které se nedají měřit, a jak je vidět ani duchovní je neuznává. I to jeho duchovno je neměřitelné -nespočítatelné. Jsem zvědav kolik lidí se případně za své výroky dokáže omluvit pokud se ukáže, že vývoj v dalších letech bude pro UK lepší než oni hodnotí.
Příznačná pro myšlení těch, kteří se domnívají, že správnost úsudku souvisí s počtem semestrů je i další téze, kterou jsme mohli v komentářích k Brexitu slyšet. Jedná se o názor, že při hlasování o Brexitu staří odmítli něco, co mladí chtěli. Tento argument je spojen s němou výčitkou typu, „berou mladé generaci budoucnost“. I to je pozoruhodný aspekt mudrlantské pomýlenosti. Je to tedy tak, že schopnost rozeznat pravdu souvisí nepřímo s věkem? Ten kdo je mladší myslí správněji? Anebo ten kdo je starší má menší právo spolurozhodovat? A měla by se tudíž s rostoucím věkem snižovat hodnota jeho voličského hlasu? Tento argument je opravdu pozoruhodný příklad pro to, že intelektuální nezralost může u některých vzdělaných lidí přetrvat i do dospělosti.

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *