Saudové dál nechtějí uprchlíky! Bohaté země pomoc odmítají!

2421698_viktor-orban-madarsko-konec-evropy-martin-schulz-uprchlici

Bohaté státy Perského zálivu Syřany i nadále odmítají. Kuvajt je například na své území vůbec nepouští! A ostatní arabské státy jsou na tom podobně. Ze strachu před vznikem opozičních skupin zaměřených proti vládnoucí dynastii nepřijala Saúdská Arábie žádné uprchlíky z válkou rozvrácených zemí Sýrie a Iráku. Státy vydělávající na prodeji ropy a zbraní do Evropy si přeci nebudou kazit byznys.

„Tyto státy mají kapacity na to, aby rychle postavily ubytování pro uprchlíky. Obří stavební firmy, které postavily mrakodrapy v Dubaji, Abu Dhabí a Rijádu, by teď měly stavět přístřešky pro migranty. Navíc Saúdská Arábie má bohaté zkušenosti s návalem lidí, vždyť ročně do Mekky zavítají miliony muslimů,“ podivuje se americko-indický novinář Bobby Ghosh.

Z důvodů obav, že se nestabilita přenese na území Saúdské Arábie, se tamní režim rozhodl už v roce 2014 vybudovat 1000 km dlouhou zeď, která bude oddělovat toto pouštní království od Iráku. Jde o kombinaci plotu a příkopu. Bariéra zahrnuje 40 strážních věží, pět vrstev plotu, písečné náspy, radarové a kamerové zařízení.

Podobně na uprchlíky reagují i severoafrické státy. Na svém území je nechtějí Maroko ani Egypt. Z arabských i afrických států přicházejí zprávy, že to není jejich problém a máme si to vyřešit sami v Evropě!

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *