Sobotka už neví, co mluví. Takto se exkluzivně vyjádřil k Babišovi v nové vládě. Z toho jde jednomu hlava kolem

bohuslav-sobotka

To že zatím premiér ČR Bohuslav Sobotka, na uterní tiskové konferenci oznámil, že doručí do konce týden k rukám prezidenta ČR Miloše Zemana demisi celé vlády ČR, to není překvapením.

Jaké důvody a kroky k tomu Bohuslava Sobotku vedou?

Důvodů je poměrně mnoho, ale tím největším důvodem, je existence „problémů“, které rostou jako houby po dešti, okolo předsedy hnutí ANO a ministra financí – Andreje Babiše

Ví Sobotka ještě vlastně, co sám chce?

Zajímavé ale je, že v exkluzivním rozhovoru, který Sobotka poskytl serveru tn.cz je skutečnost, že by zvažoval, zda podpořit a souhlasit s vládou, ve které by zase zasedl Andrej Babiš, jako ministr financí. Jak to tedy chápat? Pokud chtěl Babiše několikrát odvolat a nyní dal demisi za celou vládu, aby právě neseděl ve vládě s Babišem, tak proč se tedy bude rozhodovat, zda by takovou vládu podpořil? Mělo by být přeci jasné, že by ji rozhodně nepodpořil, ale Sobotka odpověděl vyhýbavě a váhavě, proč asi?

Proč to neudělal již dávno?

Bohuslav Sobotka měl již několik možností, kdy mohl Andreje Babiše odvolat. Co byla tedy ona poslední kapka, kdy pohár přetekl a Sobotka si řekl dost? A zvážil vůbec své kroky? Když odvolal celou vládu a né jen osobu Andreje Babiše?

Kdo teď bude mít hlavní slovo?

Uvidíme, jak se k celé věci postaví Miloš Zeman, který také, stejně jako Sobotka, hraje tak trochu šachovou partii. Nemůže si totž poštvat proti sobě ani voliče ANO, ani voliče ČSSD, ani ostatní voliče. Přeci jen se volby na prezidenta blíží a každý hlas se hodí. Přijme tedy demisi? Bude chtít, aby dále vládla tato vláda, nebo úřednícký kabinet? Nebo se dočkáma okamžitých voleb?

Jaký je Váš názor na současnou politickou krizi?

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *