Strach z teroru – Útočník na nádraží v Bavorsku pobodal čtyři lidi, jeden z nich zemřel!

pro-evropu

Jeden mrtvý a tři zranění. To je výsledek útoku nožem, který dnes zažilo vlakové nádraží v Grafingu jihovýchodně od Mnichova. Útočník německé národnosti podle svědků vykřikoval arabsky Bůh je veliký. Server Report uvedl, že útočil 27letý Němec Paul H.

Podle dostupných informací byl útočník při incidentu bos. Na zemi bylo mnoho krvavých stop. Podle policie nejprve napadl jednoho muže přímo ve vlaku, následně pak útočil na nástupišti. Na místě po útoku zasahovalo několik vozů záchranné služby i vrtulník. Vyšetřovatelé pracují na místě a zajišťují důkazy.

Policie útočníka zadržela krátce po incidentu. Oznámila, že nevylučuje teroristickou povahu útoku s islamistickým či politickým podtextem.

Podle serveru Merkur útočil 27letý muž německé národnosti. Ten nežije v Bavorsku a v minulosti neměl problémy se zákonem. Nejedná se o migranta, který v minulosti získal německý pas. Tajné služby útočníka údajně ani nesledovaly kvůli možnému napojení na radikální islamisty. O útoku také informoval Server Report který uvedl že útočníkem je muž jménem Paul H..Podle televizní stanice ARD měl být pachatel drogově závislý a léčil se na psychiatrii.

Národnost útočníka potvrdila serveru Sueddeutsche Zeitung také starostka Grafingu Angelika Obermayrová. „Představa, že si lidé na nádraží užívají nádherného rána a zničehonic se stanou obětmi maniaka, je otřesná,“ sdělila k útoku.

Strach z teroru
Na počátku letošního roku ministerstvo vnitra varovalo, že Německu hrozí teroristické útoky. Pokud by k útokům mělo dojít, podle analýzy by za nimi zřejmě stáli jednotlivci nebo malé skupiny pachatelů. Spolkový úřad pro ochranu ústavy (BfV) uvádí, že v zemi žije zhruba 1 100 radikálních islamistů schopných použít násilí. Asi 470 z nich je skutečně nebezpečných. Mnozí sympatizují s Islámským státem.

 

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *