STŘELBA na český autobus ve Francii. Psali jsme, jak uprchlici trénují střelbu. Pak to dopadá TAKTO?

strelba

V sobotu 4. června 2016 večer (22.30) zasáhly Český autobus na jihu Francie při cestě ze Španělska dva výstřely. Střepy skla poranily 5 ze 70 cestujících, uvedl web FranceBleu. Podle prvních informací zatím neznámý pachatel střílel z mostu dálnice A7, po které vůz jel u města Montélimar. Celkem mělo dojít ke dvěma výstřelům na čelní sklo dvoupatrového českého autobusu.

Žena zraněna do okna

Pět lidí bylo hospitalizováno v nemocnici Montélimar at Valence kvůli zranění od létajících střepů. U čtyř z nich šlo o povrchové rány, 54letá žena byla zraněna vážněji, utrpěla ránu, která jí způsobila krvácení do oka.

Důvod incidentu je zatím nejasný. Připravujeme další podrobnosti. České velvyslanectví v Paříži incident potvrdilo s informací, že se zřejmě jednalo o náhodnou střelbu. To může působit tak, že se to asi ve Francii děje běžně. O tom, co se však běžně děje ve Francii, jsme Vás informovali v tomto článku – Paříží nepřestávají otřásat nepokoje! EURO 2016 v ohrožení?

Polovina cestujících vyrazila na cestu, druhá je stále na místě

Autobus zastavil na odpočívadle Saulce, kde vyšetřovatelé a policie provedli první ohledání autobusu. Z celkového počtu 70 cestujících českého autobusu byla polovina  převezena jiným autobusem a pokračovala tedy dále v cestě ze Španělska. Ostatní čekají na další autobus, který by je odvezl.

AKTUALIZUJEME:

Mezi cestujícími byli i školáci ze Stodu na Plzeňsku. Balistická měření však ukázala, že střelec nejspíš stál na svahu u dálnice. Zatímco první projektil prošel čelním sklem v horním patře, před druhým výstřelem střelec chvíli počkal a vypálil na zadní sklo autobusu. Vyšetřovatelé už v autobuse našli první střelu, uvedl deník Le Parisien. Střelec zřejmě použil loveckou zbraň.

 

Facebook komentáře
Tereza Skalková
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *