Švédsko jako nejlepší země pro ženy? Severská propaganda jede na plné obrátky. Vlivný expert se tomu jen od srdce zasmál a odkrývá, jak je to doopravdy

svedsko-zeny

Podle severské odnože magazínu Business Insider je Švédsko pro ženy nejvhodnější zemí ke strávení života. A čerpá z „průzkumu“, který vznikl kde jinde než v USA. O studii se hovoří v rámci mezinárodního dne žen a vybíralo se z 80 zemí. Rozhodovaly následující vlastnosti: lidská práva, rovnost žen a mužů, rovnost příjmů, bezpečnost a progrese.

Zatímco Tunisko a Bolívie jsou pro ženy nejhoršími zeměmi, mezi ty nejlepší se řadí Švédsko (1. místo), Norsko (kde se sice kradou děti, ale pro ženy to je asi bez problému; 3. místo), Nizozemsko (4. místo), Německo (11. místo) nebo třeba Francie (14. místo).
Ženám se v těchto zemích jistě žije dobře, ovšem jen do doby, než na ulici potkají nějakého frustrovaného imigranta, kterému se rozpadl sen o lepším životě. Zpráv o znásilnění jsme tu za poslední rok přinesli spoustu. Stejného názoru je například bývalý náčelník Generálního štábu české armády generál Jiří Šedivý. „Mnozí narazí na realitu, že nemají práci, nemají dost peněz, že ten ráj, který si vysnili někde ve střední Africe, nenastává a to je musí výrazně frustrovat. Objevují se problémy v jižní části Švédska, kde vytvářejí ghetta s jiným kulturním prostředím, což působí další problémy. Pokud evropští lídři chápou, že ještě je jakýsi rezervoár možností ve střední a východní Evropě, budou nás tlačit do toho, abychom převzali nějaké tisíce utečenců. To sice není tak moc, ale kdybychom na to přistoupili, i u nás nastane problém, jako mají dnes ve Švédsku a ve Francii. Protože ti lidé, kteří sem přicházejí, nejsou zaměstnatelní, nejsou schopni se integrovat do společnosti, takže budou vytvářet prostory, kde budou žít svým vlastním životem. Jestli někdo udělal chybu v Německu, Francii, Švédsku, Dánsku nebo Španělsku, ať ho řeší, ale nehází ho na nás.

Podle pokračující vlny migrace z jihu Evropy to vypadá, že i u nás se bude brzy ženám žít tak „dobře“ jako ve Švédsku.

Jaký je Váš názor?

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *