To je demokracie? Policie nedovolí u Sněmovny demonstraci při hlasování o důvěře vlády!

demisi-vlady

Tak tomu se říká DEMOKRACIE. Den před hlasováním o nedůvěře vládě ujistil ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček, že se nebude opakovat situace z července letošního roku. Lidé tak nebudou moci vyjádřit svůj názor o vládě a ministrech přímo před sídlem Poslanecké sněmovny. Demonstrovat před tím, než vláda Andreje Babiše požádá o důvěru bude ZAKÁZÁNO.

Situace konkrétní závisí na vyhodnocení policie, popřípadě úředníků hlavního města Prahy, nicméně platí to, že demonstrace před Poslaneckou sněmovnou v zákonech vymezených ulicích jsou zakázány a policie je připravena zajistit dodržování zákona,“ řekl pro iDNES.cz Hamáček po jednání bezpečnostního výboru Sněmovny.

V pátek 23. listopadu 2018, v den hlasování o nedůvěře vládě, pořádá sdružení Milion chvilek za demokracii pochod z Hradčanského náměstí přes Malostranské náměstí kolem Sněmovny a přes Národní třídu na Staroměstské náměstí. Ve 20 hodin má proběhnout krátká demonstrace s cílem, aby vláda Andreje Babiše podala demisi a aby jí poslanci vyjádřili nedůvěru.
Přežije Babišova vláda?

Nedůvěra vládě ale pravděpodobně vyjádřena nebude. Opozice má 92 hlasů. ČSSD proti vládě hlasovat nebude a odejde ze sálu a menšinový koaliční kabinet podrží také KSČM.

Samozřejmě vím, že v Praze mají proběhnout shromáždění a pochody, nicméně v zákonem vymezených ulicích není možné demonstrovat,“ zdůraznil Hamáček. Mezi vyjmenovanými ulicemi se zákazem demonstrovat je i Sněmovní.

V červenci při hlasování poslanců o důvěře vládě, přišli demonstranti z Malostranského náměstí až před Sněmovnu a když před ně kolem desáté hodiny večer vyšel Andrej Babiš, vypískali ho a směrem k premiérovi letěla i láhev s vodou. „Kdo za protizákonné, nepovolené shromáždění byl potrestán?“ ptal se ministra vnitra komunistický poslanec Zdeněk Ondráček. „Za toto vás nikdy podporovat nebudu,“ vmetl Ondráček šéfovi ČSSD. Ondráček v létě při hlasování o důvěře menšinové vládě nehlasoval.

Jsem rád, že demonstrace proběhla klidně,“ řekl lidovec Jan Bartošek. To je podle něj lepší, než aby někdo zasahoval obušky a vodními děly.

Netoužím po tom, aby někdo rozháněl demonstrace,“ odvětil mu poslanec Ondráček, který se v roce 1989 jako policista účastnil zásahu proti demonstrantům proti komunistickému režimu. „Můžeme zítra zkontrolovat, zda se vám podaří zabránit přesunu davu před sněmovnu,“ uvedl Ondráček.Co eskalovalo vládní krizi

Reportáž natočená televizí Seznam skrytou kamerou s Babišovým synem ve Švýcarsku eskalovala vládní krizi, která vyústí v hlasování o nedůvěře vládě. Andrej Babiš říká, že jeho syn z prvního manželství trpí schizofrenií, a proto nelze brát vážně ani to, co říká, když tvrdí, že musel jet nedobrovolně na Krym a že si to vybral, aby nemusel do Národního ústavu duševního zdraví. „Zneužil toho, že můj otec, chtěl, abych zmizel. Kvůli stíhání Čapího hnízda,“ řekl Babiš mladší serveru Seznamu Zprávy. Premiér ho v sobotu navštívil v Ženevě a uvedl pak, že syn a jeho matka už pochopili, jak je novináři zneužili.
Vnímáte ztrátu demokratických hodnot?

Facebook komentáře
Petr Branný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *