To před čím byl Drahoš varován – podpásovky Zemana ještě před začátkem televizních debat

drahos-zeman

Kdo sledoval letošní volby na prezidenta ČR, nemohlo mu uniknout, že Miloš Zeman, stále uváděl a uvádí, že doposud žádnou kampaň za své znovuzvolení nevedl. Ihned po prvním kolem při první tiskové konferenci oznámil, že se navzdory svým předešlým proklamacím, zúčastní dvou debat se svým protikandidátem Jiřím Drahošem. Na dotaz reportérky TV Prima, zda by jedna z debat mohla být na Primě, poté uvedl, že se zúčastní dvou debat, protože tři, či čtyři debaty by byly na diváky moc, otravovalo by je to a nebavilo. Jak se ale zdá, Miloš Zeman otočil a snaží udělat vše proto, aby z Jiřího Drahoše udělal „toho horšího“?
Ještě před koncem loňského roku tvrdil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček, že se prezident nebude debat účastnit ani před druhým kolem voleb.

Poté, co Miloš Zeman přijal nabídku na to, debatovat s Jiřím Drahošem v TV duelu, uvedl Drahoš jako reakci, že jedna z debat by se měla uskutečnit na České televizi a druhou z debat by si měl vybrat Zemanův tým. Řada lidí ihned varovala Drahoše, ze se Zeman bude snažit o jeho diskreditaci, zesměšnění a nebude si brát servítky s tím, aby promarnil příležitost z něj udělat „toho horšího“.

Kolik tedy bude nakonec debat?

Drahošův tým zatím potvrdil účast pouze v duelu na ČT. Trvá na tom, že se zúčastní debat pouze dvou. Odvolává se při tom na prohlášení Miloše Zemana, který v přímém přenosu před novináři, v reakci na výzvu setkat se tváří v tvář odvětil, že si umí představit dvě debaty, ale tři a více už by diváky nudily. V pondělí ale Zemanův tým otočil a ohlásil, že debaty budou hned čtyři a že prezident přijal pozvání do ČT, na Novu, na Primu a na Barrandov.

Schválnost, nebo úmysl?

Jak to tak vypadá, snaží se Zemanův tým, ještě před začátkem debat a televizního duelu o to, aby mohl nakonec říct, že Miloš Zeman do debat jít chtěl, ale že Jiří Drahoš je nakonec odmítl. Ten sice vycházel z toho, co slyšeli od současného prezidenta všichni, kdo v tu chvilku sledovali jeho tiskovou konferenci, ale proč by přece nemohl měnit názor z minuty na minutu. Je přeci prezident, a jak můžeme všichni sledovat skoro každý den, může si dělat nejen na hradě, co uzná za vhodné.
Kdo bude moderovat debaty?

Generálního ředitele ČT jsem už v neděli informoval, že debatu moderovat nebudu,“ řekl serveru Hospodářských novin Václav Moravec. Toho Miloš Zeman neustále kritizuje a rozhovory s ním už několik let vytrvale odmítá. Kdo tak bude debatu na ČT moderovat není rozhodnuto, na Barrandově by to byl zajisté oblíbenec Zemana – Jaroslav Soukup. Na Nově asi Markéta Fialová nebo Rey Koranteng. Prima moderátora debaty zatím nepotvrdila.

Duel by se měl na ČT 1 a ČT 24, vysílat ve čtvrtek 25. ledna od 20 hodin.

Česká televize je zatím jedinou televizní stanicí, na které je debata obou kandidátů potvrzena.Jak to vidíte Vy?

Facebook komentáře
Petr Branný
Redaktor ProEvropu.com

1 komentář pro To před čím byl Drahoš varován – podpásovky Zemana ještě před začátkem televizních debat

  1. Martin Rubáš napsal:

    Drahoš je bruselský poskok, měkký k migraci. Byl to vítač až když zjistil, že mu vítání hlasy moc nepřinese tak začal couvat. Podle mě vyhraje ve druh=em kole Zeman.
    Minulé volby vyhrál Zeman nad Schwarzenbergem první kolo jenom o 0,8% a druhé kolo vyhrál suverénně. Teď má velký náskok. A hodně lidí co volilo jiné kandidáty nebudou podle mě volit nikoho.
    Hodně fanouškům Horáčka a Hilšera nebude sympatický ani alkáč Zeman ani želé Drahoš.

    http://www.epshark.cz/clanek/368/proc-si-myslim-ze-drahos-spise-prohraje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *